Jakie są najłatwiejsze seriale do nauki angielskiego?

Kluczem do skutecznej nauki języka obcego jest regularne zanurzenie się w jego naturalnym użyciu. A co może być lepszym źródłem codziennie używanego słownictwa, życiowych żartów i modelowej wymowy niż seriale po angielsku? Właśnie dlatego przygotowaliśmy dla Was naszą listę polecanych seriali, idealnych do nauki angielskiego. Jakie są zatem najłatwiejsze seriale do nauki angielskiego?

Oglądanie seriali można uznać za najprzyjemniejszy i najmniej wymagający sposób na naukę języka obcego. Ta czynność nie wymaga intensywnego i ciągłego skupienia przez co można poświęcić na to więcej czasu bez poczucia zmęczenia. Ciekawą alternatywą jest włączenie napisów i nauka wymowy, albo po prostu ćwiczenie rozumienia tekstu mówionego. Można także włączyć opcję polskiego lektora a do tego napisy w języku obcym.

Kursy języka angielskiego online >>
_

_

„Przyjaciele” (ang. “Friends”)

Klasyczny amerykański sitcom opowiadający o grupie przyjaciół mieszkających w Nowym Jorku w USA. Fabuła skupia się na ukazaniu przeżyć i stylu życia bohaterów oraz ich partnerów, dla których głównym miejscem schadzek jest kultowa już kawiarnia Central Perk. Widz podczas oglądania może nauczyć się wielu przydatnych zwrotów życia codziennego, kolokwializmów i dowcipów, ze względu na prostotę wypowiedzi. Dzięki dosyć uniwersalnym tematom, oglądający może w późniejszych interakcjach w języku angielskim posługiwać się usłyszanymi zwrotami, a przez sarkazm i cięty język bohaterów chętniej uczestniczyć w dyskusjach. Ponadto widz ma możliwość usłyszenia różnorodnych stylów mówienia oraz ich cech charakterystycznych, czy akcentów jak np. nowojorski.
_

_

„Jak poznałem waszą matkę” (ang. “How I Met Your Mother”)

Następna pozycją jest serial komediowy przedstawiający perypetie pięciu przyjaciół mieszkających w Nowym Jorku w USA, które to opowiadane są z perspektywy głównego bohatera – architekta Teda skupiającego się na przedstawieniu swoim dzieciom historii poznania ich matki i przy okazji opisaniu swoich przeżyć, wyborów i romansów jako ówczesny młody dorosły. Pomimo charakteru komediowego serial ten porusza wiele ważnych aspektów takich jak kariera zawodowa, miłość, dorosłość, czy przyjaźń, z których młoda osoba może wynieść kilka życiowych lekcji. W serialu nie brakuje odwołań do popkultury, amerykańskich stereotypów i ciętego języka, z pomocą których w kompleksowy sposób rozwinąć swój zasób słownictwa przydający się zarówno w luźnych pogawędkach, co bardziej formalnych spotkaniach towarzyskich. Zróżnicowane osobowości bohaterów serialu są dodatkowo sprzyjającą cechą ze względu na zakres użytego słownictwa, od tego bardziej pospolitego do wysublimowanego i intelektualnego.
_

_

Kursy językowe, tłumaczenia i inne usługi językowe w choices®

Niezależnie od tego, czy szukasz wsparcia w nauce nowego języka, potrzebujesz tłumaczenia ważnych dokumentów czy chcesz przygotować napisy do filmu, zespół choices® jest gotowy, by sprostać Twoim potrzebom.

choices® team

„Współczesna rodzina” (ang. “Modern family”)

Kolejna produkcja zrealizowana jest w formie mockumentu, która przedstawia codzienne życie trzech spokrewnionych ze sobą rodzin ukazujący ich wzloty i upadki wychowawcze, zabawne sytuacje, czy problemy życiowe z którymi się borykają. Twórcy serwują oglądającym sporą dawkę inteligentnego, językowego humoru oraz pokazują wiele stylów mówienia i ekspresji, które są mocno zróżnicowane. Jedni z bohaterów mówią w sposób bardziej teatralny, nie szczędząc przy tym gestykulacji, a inni wplatają sporo zapożyczeń z innego języka ze względu na swoje pochodzenie. Będzie to więc świetna okazja do oswojenia się językiem oraz do podszlifowania fonetyki, jak również do zapoznania się z nowymi stylami wysławiania się i słownictwa związanego z życiem i rodziną.
_

_

„Biuro” (ang. “The office”)

Drugim mockumentem w zestawieniu będzie serial ukazujący codzienne życie pracowników biura firmy papierniczej. Bohaterowie serialu na co dzień muszą sobie radzić z nudą, relacjami ze współpracownikami, frustracją i wszelkiej maści dziwactwami ich szefa i centrali. Cały urok serialu stanowią jego absurdalny humor i dialogi napisane w dowcipny sposób, przepełnione wewnętrznymi żartami, które widz musi wyłapywać w trakcie oglądania. Dodatkowym atutem leksykalnym jest wprowadzenie przez twórców podstaw języka korporacyjnego i słownictwa związanego z prowadzeniem przedsiębiorstwa, co wprowadza widza w kulturę biurową. Jednak pierwsze skrzypce gra tutaj wcześniej wspomniany język nieformalny z szyderstwami i sarkazmem na czele oraz komunikacja z widzem poprzez komentarze bohaterów, realizujące założenia mockumentu.
_

_

„Chirurdzy” (ang. Grey’s anatomy”)

Pierwszym bardziej wyróżniającym się serialem jeżeli chodzi o użyte w nim słownictwo będzie Grey’s anatomy, który skupia się na życiu osobistym i zawodowym chirurgów pracujących w szpitalu w Seattle. W serialu poruszane są szeroko pojęte aspekty medyczne zakrawające o wiele dziedzin jak kardiochirurgia, neurochirurgia czy ortopedia. Język użyty w serialu jest zatem profesjonalny i techniczny, zawierający sporo elementów terminologii medycznej, czyli głównie: nazw chorób, narządów ciała, leków, procedur i instrumentów medycznych. Poza sferą medyczną, serial porusza wiele poważnych tematów związanych ze sferą psychiczną, etyczną, czy relacjami osobistymi. Dla zainteresowanych medycyną i całą jej otoczką, jest to z pewnością serial idealny, jednak nauka bardziej ukierunkowanej terminologii będzie równie dobra dla laika.
_

_

„W garniturach” (ang. “Suits”)

Kolejnym serialem branżowym jest “W garniturach”, który odzwierciedla charakterystykę środowiska prawniczego, które cechuje elokwencja, prowadzenie sporów i skrupulatność. Wśród codziennych zajęć prawników w serialu możemy zauważyć reprezentowanie klienta zarówno przed sądem jak i w sporach z osobami trzecimi, argumentacja, która wymaga logicznej linii rozumowania czy zgłębianie orzeczeń judykatury, która kształtuje cały system common law w USA. Słownictwo użyte w serialu jest dosyć fachowe, co może być świetną okazją do zgłębienia języka prawniczego. Terminologia prawnicza posługuje się takimi zwrotami jak powód (w postępowaniu cywilnym), ugoda, czy piąta poprawka. Widz oglądając serial może zauważyć jak istotne jest posługiwanie się precyzyjnym i technicznym językiem w dyscyplinie nauk prawnych. Poza nomenklaturą prawniczą bohaterowie stosują zabiegi dedukcji i perswazji, dzięki którym oglądający może nauczyć się inteligentnego języka i sprawnego posługiwania się nim.
_

_

„Stranger things”

Ostatnim w zestawieniu będzie serial sci-fi opowiadający o młodych nastolatkach, którego akcja toczy się w USA z lat 80. XX wieku. Scenarzyści zadbali o to, aby maksymalnie oddać autentyczność tamtych czasów, dzięki czemu możemy zaobserwować charakterystyczne dla tamtego okresu słownictwo i slang młodzieżowy, który już w pierwszym odcinku jest mocno zaakcentowany. Dzięki takiemu zabiegowi oglądający może mieć punkt odniesienia do tego jak język na przestrzeni lat ewoluował oraz jakie zwroty dalej istnieją w obrocie i takie, których już się nie używa. Bohaterowie serialu mocno odnoszą się również do popkultury i popularnych jak na tamte czasu zwyczajów i wydarzeń. Przez takie produkcje widz może w pewien sposób przenieść się w czasie i doświadczyć klimatu, który panował w danych latach, co pomoże mu bardziej zrozumieć sam język, jego genezę i warianty.
_

_

Najłatwiejsze seriale do nauki języka angielskiego

Wybór seriali do nauki angielskiego, które przedstawiliśmy, pokazuje, jak różnorodność gatunków i kontekstów może służyć rozwojowi językowemu na wielu poziomach. Od komedii przez dramaty po seriale z branżowym żargonem – każdy z nich oferuje unikalne okazje do nauki i praktyki języka angielskiego w sposób, który jest zarówno angażujący, jak i edukacyjny.

Niezależnie od tego, czy jesteś na początku swojej przygody z angielskim, czy też szukasz sposobów na udoskonalenie swoich umiejętności, te seriale stanowią doskonałe narzędzie, aby osiągnąć ten cel. Zachęcamy do zanurzenia się w anglojęzycznym świecie seriali – to nie tylko świetna rozrywka, ale i nieoceniona pomoc w nauce języka. Pamiętaj, regularność i zaangażowanie w procesie nauki to klucz do sukcesu.

Jeśli ten artykuł Cię zainteresował zapraszamy na więcej ciekawych treści znajdujących się na naszym blogu a także na Facebooka i Instagrama.

Dagmara Piskur

Dagmara Piskur

Filolożka języka angielskiego ze specjalizacją redakcyjną. Jej zainteresowanie to kino oraz literatura angielska. W wolnym czasie czyta książki o tematyce rozwoju osobistego.

Od początku istnienia choices® wiedzieliśmy, że nauczanie języków obcych online będzie z każdym rokiem zyskiwać coraz bardziej na popularności, ponieważ zalet kursów językowych online nie przebije żaden kurs stacjonarny! Można śmiało powiedzieć, że kursy online to już standard! Wierzymy w najlepsze wybory i właśnie dlatego takie wam proponujemy!

Sprawdź nasze kursy językowe!

Kursy języka angielskiego ➔

Kursy języka duńskiego ➔

Kursy język francuskiego ➔

Kursy języka hiszpańskiego ➔

Kursy język japońskiego ➔

Kursy języka niemieckiego 

Kursy języka norweskiego 

Kursy języka rosyjskiego 

Kurs języka szwedzkiego

Kursy języka włoskiego 

Formularz zgłoszeniowy

Zadzwoń do nas +48 733 222 022 lub zostaw nam swoje namiary. Skontaktujemy się z Tobą niebawem!

Najnowsze wpisy

Skontaktuj się z nami, a my dokonamy wyceny!

Zadzwoń do nas +48 733 222 022 lub zostaw nam swoje namiary. Skontaktujemy się z Tobą niebawem!