Tłumaczenia ustne

Tłumaczenia ustne wymagają innych umiejętności i doświadczenia, niż przy dokonywaniu tłumaczeń pisemnych. W przypadku tłumaczeń ustnych ważna jest nie tylko znajomość języków w których dokonuje się tłumaczenia, ale przede wszystkim refleks i kreatywność. Często stres przy tego typu tłumaczeniach porównuje się ze stresem doświadczanym przez kosmonautów podczas podróży kosmicznych.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI ➔

Tłumaczenia ustne w CHOICES

W CHOICES świadczymy usługi tłumaczeń ustnych dla klientów indywidualnych oraz klientów biznesowych. Wspieramy tym samym nie tylko globalny biznes, ale także bierzemy udział w życiu codziennym naszym klientów. Dzięki kilkuletniemu doświadczeniu na rynku posiadamy rozbudowaną bazę par językowych oraz szeroką gamę usług tłumaczeniowych (tłumaczenia konsekutywne, tłumaczenia symultaniczne, tłumaczenia szeptane).

WYBIERZ ➔
Tłumaczenia
Tłumaczenia ustne

Elastyczność i dostępność

Niezależnie od tego, czy Twoja firma organizuje spotkanie na Zoomie, konferencję, spotkanie biznesowe, czy potrzebujesz wsparcia w załatwianiu zwykłych spraw w urzędzie, CHOICES pomoże przełamać Ci barierę i osiągnąć zamierzony cel w dotarciu do większej ilości osób lub klientów. Nasze usługi tłumaczeniowe są dostępne nie tylko w językach europejskich, także nawet jeśli potrzebujesz wsparcia w tłumaczeniu języków egzotycznych na co dzień nie używanych w Europie, napisz do nas. Nasz zespół tłumaczy i tłumaczek specjalizuje się w wielu branżach i oprócz doskonałego warsztatu zna odpowiednie słownictwo.

Szeroki zakres tłumaczeń ustnych

Istotnym elementem tłumaczeń ustnych jest także specjalistyczna wiedza w odpowiedniej dziedzinie, dlatego też współpracujemy z wykwalifikowanymi tłumaczami i tłumaczkami z różnych branż i środowisk by sprostać konkretnym wymaganiom naszych partnerów biznesowych i klientów indywidualnych. Oferujemy tłumaczenia ustne zarówno stacjonarne, jak i online (telefoniczne oraz wideo konferencje i wirtualne spotkania). Lista naszych klientów jest zróżnicowana, dzięki czemu mamy spore doświadczenie w wielu branżach.

Tłumaczenia konsekutywne

To usługa która jest wykorzystywana przez wiele firm do komunikacji na konferencjach i seminariach. Ta forma tłumaczenia ustnego polega na tym, że mówca po wygłoszeniu kilku zdań przerywa swoją wypowiedź, aby tłumacz lub tłumaczka mogli dokonać odpowiedniego przekładu w stylu zgodnie z ramami czasowymi ustalonymi między tłumaczem a mówcą.  W przypadku tłumaczeń konsekutywnych ważna jest nie tylko znajomość języków obcych, ale także znakomita pamięć. 

TŁUMACZENIA KONSEKUTYWNE ➔

Tłumaczenia symultaniczne

Tłumaczenie symultaniczne polega na współpracy między mówcą a osobą dokonującą tłumaczenia w celu zapewnienia przekazywania odpowiedniego komunikatu w czasie rzeczywistym. W przypadku tłumaczeń symultanicznych od tłumacza lub tłumaczki wymagana jest nie tylko znajomość języków obcych i perfekcyjna pamięć, ale przede wszystkim odpowiedni refleks, by być w stanie w każdym momencie reagować odpowiednio na niuanse językowe.

TŁUMACZENIA SYMULTANICZNE ➔

Tłumaczenia szeptane

Usługi tłumaczenia szeptanego są zwykle wykorzystywane podczas mniejszych konferencji, wykładów lub seminariów. Usługa ta przebiega według przejrzystej procedury, w której wyspecjalizowany tłumacz, bądź tłumaczka słuchają mowy i w czasie rzeczywistym dokonują szeptanego tłumaczenia na odpowiedni język, w sposób bezpośredni, czyli adekwatnie do nazwy „do ucha” odbiorcy.

TŁUMACZENIA SZEPTANE ➔

Skontaktuj się z nami

Wystarczy wypełnić poniższy formularz — odpowiemy niebawem!

Choose File
Dziękujemy, skontaktujemy się z tobą wkrótce
Wystąpił błąd, spróbuj ponownie

Doświadczenie i zaufanie

Jesteśmy doświadczonym zespołem zespołem tłumaczy, tłumaczek oraz osób odpowiedzialnych za techniczne przygotowanie dokumentów oraz materiałów multimedialnych, dbającym o potrzeby naszych klientów. Dzięki naszej wiedzy i zdobytemu doświadczeniu, jesteśmy w stanie świadczyć najwyższej jakości usługi tłumaczeniowe. Dziękujemy że jesteście z nami! 

Tłumaczenia ustne

Tłumaczenia ustne w biznesie na arenie międzynarodowej

Obecność na zagranicznych rynkach to ogromna szansa dla Twojej firmy na pozyskanie nowych klientów i zbudowanie wysokiej pozycji na arenie międzynarodowej. Rzetelne tłumaczenia w obrębie firmy i pracowników to już połowa sukcesu, która jest nie tylko inwestycją w zgrany zespół, ale także pozwoli na osiągnięcie zamierzonych celów biznesowych i finansowych. Dlatego ważne jest, by za Twoja komunikację na arenie międzynarodowej z Twoimi partnerami lub współpracownikami zza granicy odpowiedzialni byli profesjonaliści. Tylko odpowiednio przygotowany zespół pozwoli Ci na zdobywanie nie tylko zagranicznych rynków, ale także zawieranie umów z klientami zagranicznymi oraz zdobyciu zaufania partnerów i rozpoznawalności, która pomoże Ci odnieść sukces. Ponieważ tak jak w dyplomacji najmniejsze słowa robią różnicę, praca na rynku międzynarodowym wymaga precyzji i zrozumienia niuansów w językach w których pracują tłumacze i tłumaczki. Wierzymy, że tak samo jak my w CHOICES, chcesz znać potrzeby swoich klientów i partnerów biznesowych.

Rzetelne tłumaczenia ustne to klucz do sukcesu

Kilkuletnie doświadczenie na rynku usług językowych czyni z CHOICES wysoce odpowiedzialnego partnera. Od początku naszego istnienia zrealizowaliśmy ogromną ilość tłumaczeń w wielu kombinacjach językowych, w różnych zakresach tematycznych i specjalizacjach. Nasz zespół tłumaczy i tłumaczek pochodzi z każdego zakątka świata i charakteryzuje się różnym doświadczeniem zawodowym. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaspokoić nawet najbardziej wymagających klientów, nie tylko pod względem językowym, ale także pod kątem odpowiedniego znajomości odpowiedniego słownictwa branżowego. Tłumaczenia ustne w CHOICES odbywa się przy zachowaniu odpowiednich norm oraz procedur, co gwarantuje, że Twoje spotkanie, konferencja lub negocjacje przebiegną pomyślnie.

Tłumaczenia ustne

Wartość dobrych tłumaczeń ustnych najlepiej znają firmy i instytucje działające na międzynarodowych rynkach – dzięki nim mogą skutecznie komunikować się z kontrahentami i klientami bez względu na dzielące ich różnice językowe. Niezależnie od branży najlepszą wizytówką firmy jest odpowiednia komunikacja. Dobre przetłumaczona treść i komunikaty musi iść w parze z poprawnością językową – dopiero połączenie tych czynników gwarantuje sukces na rynku międzynarodowym. Nasze usługi w zakresie tłumaczeń ustnych: konferencji, sympozjów, spotkań biznesowych, webinarów, czy przemówień kierujemy szczególnie do przedsiębiorców, którzy wkraczają ze swymi towarami czy usługami na rynki zagraniczne, a tym samym pragną pozyskać jak najwięcej nowych odbiorców. Oferujemy kompleksową obsługę w zakresie wszystkich języków, jakich potrzebujesz do realizacji swoich celów biznesowych.

Znamy się na wielu branżach

Mamy bogate portfolio tłumaczeń ustnych i pisemnych. Nawet jeśli nie ma Twojej branży na naszej liście, nic nie szkodzi – nasz zespół tłumaczy i tłumaczek poradzi sobie z nawet tymi najbardziej skomplikowanymi

➔ Biznes

➔ Sztuka współczesna

➔ Prawo i administracja

➔ Multimedia i technologie

➔ Turystyka i rekreacja

➔ Handel i usługi

➔ HR

➔ Motoryzacja

➔ Nauka i akademia

➔ Literatura

➔ Farmacja

➔ Inżyniernia

➔ Przemysł spożywczy

➔ Dyplomacja

➔ Historia sztuki

➔ Odnawialne źródła

➔ Finanse i bankowość

➔ Transport

➔ Rolnictwo i leśnictwo

➔ IT

➔ Marketing i reklama

➔ Medycyna

➔ Architektura i budownictwo

➔ Przemysł ciężki

Cennik usług tłumaczeniowych

Jaka będzie cena tłumaczenia? Cennik usług tłumaczeniowych

Wszystko zależy od wielu czynników takich jak para językowa w jakiej docelowe tłumaczenie ma się odbyć. Tańsze będą tłumaczenia z języka polskiego na języki europejskie, a droższe będą tłumaczenia między językami egzotycznymi, których chcemy dokonać w Polsce. Ważnym kryterium jest również miejsce oraz zakres tłumaczenia. Wiadomo, że przy tłumaczeniach specjalistycznych trzeba się liczyć z wyższą ceną. Dlatego w każdym z przypadków podchodzimy do sprawy indywidualnie, by odpowiednio rozliczyć każdy projekt tłumaczeniowy.

NAPISZ DO NAS ➔

Potrzebujesz tłumaczenia ustnego? Odezwij się do nas!

Jeśli potrzebujesz tłumaczenia konsekutywnego, symultanicznego lub szeptanego, odezwij się do nas używając naszego formularza na stronie, lub wysyłając do nas zapytanie na adres tłumaczenia@choices.com.pl. Jesteśmy do Twojej dyspozycji. Jedyne czego potrzebujemy od Ciebie to data, godzina, język i miejsce wydarzenia. Osoba z naszego działu zajmującego się koordynacją projektów tłumaczeniowych skontaktuje się z Tobą w przeciągu 2 godzin! Wtedy prześlemy Ci wycenę, a po potwierdzeniu zlecenia, nasi tłumacze spotkają się z Tobą w żądanym miejscu i terminie. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dodatkowe zadzwoń do nas!

NAPISZ DO NAS ➔
Tłumaczenia zwykłe
Format pliku

Niezależnie od potrzeb…

W CHOICES nie boimy się skomplikowanych treści i trudnych tematów, poradzimy sobie ze wszystkim. Jesteśmy niezawodni głównie dlatego że w CHOICES pracujemy ze sobą w ramie w ramię – co pozwala nam na nasze ciągłe udoskonalanie. Jedną z naszych wartości którymi kierujemy się na co dzień jest poufność danych naszych klientów i treści, które nam przekazują. Możesz być pewny że treści i warunki naszej współpracy pozostaną jedynie między nami.

Nasz zespół

Wszyscy nasi tłumacze i tłumaczki dobierani są zgodnie ze specjalizacją wydarzenia i wymaganym językiem. Współpracujemy z kilkuset specjalistami z całego świata, którzy specjalizują się w określonych zakresach tematycznych. Na co dzień pracujemy z rodzimymi użytkownikami języków docelowego tłumaczenia, oraz tłumaczami którzy posiadają kilkuletnie doświadczenie. Wiemy jak ważne w komunikacji międzynarodowej są elementy kultury czy tradycji, ponieważ nawet najkrótsze słowo w tekście może mieć największą moc, a chcemy by dokumenty które tłumaczymy brzmiały tak samo dobrze jak brzmią w oryginale. Tłumaczenia ustne w CHOICES

Tłumaczenia zwykłe