Tłumaczenia symultaniczne

Tłumaczenia symultaniczne to popularna metoda tłumaczenia, która różni się od tłumaczenia konsekutywnego tym, że odbywa się w czasie rzeczywistym. Tłumacze i tłumaczki symultaniczni przetwarzają to co konkretna osoba mówi w czasie rzeczywistym. Tłumaczenia symultaniczne to idealne rozwiązanie na konferencje prasowe, sympozja oraz spotkania biznesowe. Potrzebujesz tłumaczenia konsekutywnego?

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI ➔

Tłumaczenia symultaniczne w praktyce

Tłumaczenie symultaniczne odbywa się w czasie rzeczywistym. Rozmówca nie musi przeznaczać dodatkowego czasu na przerwy w trakcie których jego wypowiedź jest tłumaczona. Najlepszym sposobem zrozumienia na czym polega tłumaczenie symultaniczne jest spotkanie Organizacji Narodów Zjednoczonych lub Parlamentu Europejskiego. To właśnie w czasie spotkań tych organizacji dochodzi właśnie bardzo często do tego typu przekładów. W celu zaoszczędzenia dużej ilości czasu, tłumacze i tłumaczki w tym samym czasie co osoba przemawiająca z mównicy, tłumaczą i interpretują jej wypowiedź do docelowych języków dla wybranej grupy słuchaczy. W przypadku tłumaczeń symultanicznych nie ma również ograniczeń co do liczby języków, które mogą być tłumaczone w tym samym czasie, ponieważ często jednocześnie pracuje wielu osób zajmujących się tłumaczeniem symultanicznym. Dzięki temu słuchacze mogą wybrać preferowany przez siebie język. 

Tłumaczenia symultaniczne
Tłumaczenia

Spersonalizowane usługi tłumaczeniowe 

W CHOICES uważamy, że każdy projekt tłumaczeniowy którego się podejmujemy, musi być dopasowany do konkretnych potrzeb i standardów. Nasz zespół obejmujący ludzi z każdego zakątka świata daje dzięki temu ogromne możliwości w zaspokojeniu potrzeb naszych klientów. W CHOICES wiemy, że dobra usługa tłumaczenia symultanicznego nie ogranicza się tylko do przetłumaczenia wypowiedzi w czasie rzeczywistym, ale także do odpowiedniego zinterpretowania wypowiedzi. Dlatego też w celu zapewnienia najwyższej jakości tłumaczeń symultanicznych chcemy aby osoba z naszego zespołu mogła zapoznać się nie tylko z tematyką spotkania lub konferencji, ale przede wszystkim odpowiednim słownictwem używanym przez rozmówców. Jeśli chcesz porozmawiać i poznać się z osobą która docelowo zajmie się Twoim tłumaczeniem, z przyjemnością umówimy się na spotkanie, osobiście lub telefonicznie. 

Tłumaczenia symultaniczne w codziennym zastosowaniu 

Jeśli zastanawiasz się w jakich sytuacjach warto skorzystać z usług tłumaczenia symultanicznego, przychodzimy z pomocą. Tłumaczenia symultaniczne świetnie sprawdzą się we wszystkich sytuacjach w których potrzebę jest wsparcie językowe w czasie rzeczywistym. 

➔ Tłumaczenia spotkań biznesowych

➔ Tłumaczenia rozpraw sądowych

➔ Tłumaczenia wywiadów

➔ Tłumaczenia wystąpień

➔ Tłumaczenia konferencji prasowych

➔ Tłumaczenia wykładów

➔ Tłumaczenia wycieczek z oprowadzaniem

➔ Tłumaczenia negocjacji handlowych

➔ Tłumaczenia online

➔ Tłumaczenia negocjacyjne

➔ Tłumaczenia prelekcji

➔ Tłumaczenia mediacji

➔ Tłumaczenia wewnętrznych meetingów

➔ Tłumaczenia szkoleń

➔ Tłumaczenia warsztatów

➔ Tłumaczenia sympozjów

Różnica między tłumaczeniem symultanicznym a konsekutywnym 

Różnica między tłumaczeniem symultanicznym a konsekutywnym polega na odstępie czasu między oryginalną wypowiedzią a samym tłumaczeniem na drugi język. Tłumaczenie konsekutywne to tłumaczenie które wymaga robienia przerw w celu umożliwienia osobie wykonującej tłumaczenia na zinterpretowanie wypowiedzi. Tłumacze i tłumaczki konsekutywne charakteryzują się doskonałą pamięcią, umiejętnościami robienia notatek, zrozumieniem subtelnych niuansów w językach obcych oraz opanowaniem poprawnych stylów mówienia, aby zachować oryginalny charakter wypowiedzi. Tłumaczenie symultaniczne to rodzaj tłumaczenia w trakcie którego nie ma potrzeby na robienie przerw. Wszystko odbywa się w tym samym czasie. Tłumaczenie to wymaga koncentracji, elastyczności umysłowej i szerokiego zakresu słownictwa w językach między którymi odbywa się tłumaczenie, tak aby radzić sobie bez zastanowienia z odpowiednim dopasowaniem treści w celu zachowania spójności. 

Skontaktuj się z nami

Wystarczy wypełnić poniższy formularz — odpowiemy niebawem!

Choose File
Dziękujemy, skontaktujemy się z tobą wkrótce
Wystąpił błąd, spróbuj ponownie

Zaufanie i doświadczenie

Jesteśmy doświadczonym zespołem tłumaczek i tłumaczy oraz osób odpowiedzialnych za techniczne przygotowanie pracy naszych kolegów i koleżanek, dbającym o potrzeby naszych klientów i współpracowników. Dzięki zdobytemu doświadczeniu i ogromnej wiedzy związanej z językami obcymi i światem, jesteśmy w stanie świadczyć najwyższej jakości usługi tłumaczeniowe. Dziękujemy że jesteście z nami! 

Tłumaczenia symultaniczne na arenie międzynarodowej

Tłumaczenia symultaniczne odgrywają ogromną rolę na arenie międzynarodowej, umożliwiając tym samym międzynarodową komunikację, ułatwiając zrozumienie innych ludzi oraz pomagają nawiązać kontakty biznesowe z zagranicznymi rynkami. W zależności od potrzeb Twojej organizacji istnieje kilka rodzajów tłumaczeń ustnych, z których dwie podstawowe to właśnie tłumaczenia konsekutywne i symultaniczne. Są one używane do przekroczenia barier językowych i kulturowych. Tłumaczenia symultaniczne są często potrzebne na międzynarodowe spotkania organizacji, spotkania biznesowe, wykłady i sympozja. Dbanie o odpowiednią komunikację w kontaktach zagranicznych powinno być jednym z podstawowych elementów działalności w celu zapewnienia skuteczności egzekwowania planów Twojej organizacji i wzajemnego zrozumienia. 

Tłumaczenia symultaniczne to klucz do sukcesu

Dzięki kilkuletniemu doświadczeniu w zapewnianiu wsparcia językowego, czyni z CHOICES rzetelnego partnera w biznesie. Od początku naszego istnienia zrealizowaliśmy ogromną ilość tłumaczeń. Nasz doświadczony zespół tłumaczy i tłumaczek pochodzi z każdego zakątka świata i charakteryzuje się zróżnicowanym zapleczem specjalizacji. To sprawia że jesteśmy w stanie zaspokoić nawet najbardziej wymagające potrzeby. Nie tylko pod względem językowym, ale także pod kątem znajomości odpowiedniego słownictwa. Tłumaczenia symultaniczne w CHOICES odbywa się przy zachowaniu odpowiednich norm, co gwarantuje że Twoja konferencja lub spotkanie przebiegną pomyślnie.

Tłumaczenia ustne

Wartość dobrych tłumaczeń symultanicznych najlepiej znają firmy i instytucje działające na zagranicznych rynkach – dzięki nim mogą skutecznie komunikować się ze swoimi kontrahentami i klientami bez względu na dzielące ich różnice. Niezależnie od branży najlepszą wizytówką organizacji jest odpowiednia komunikacja. Dobrze przetłumaczona treść i komunikaty muszą iść w parze z poprawnością językową – dopiero takie połączenie czynników gwarantuje sukces na rynku międzynarodowym. Nasze usługi w zakresie tłumaczeń symultanicznych: konferencji, sympozjów, przemówień czy spotkań biznesowych kierujemy szczególnie do przedsiębiorców i przedstawicieli organizacji, których działalność nie jest ograniczona granicami państwowymi. Oferujemy kompleksową obsługę w zakresie wszystkich języków, jakich potrzebujesz do realizacji swoich celów.

Cennik usług tłumaczeniowych

Jaka będzie cena tłumaczenia symultanicznego? Cennik usług tłumaczeniowych

Wszystko zależy od kilku czynników takich jak miejsce wydarzenia czy języki między którymi tłumaczenie docelowo ma się odbyć. Z zasady tańsze będą tłumaczenia z języka polskiego na języki europejskie, a droższe tłumaczenia między językami egzotycznymi, których chcielibyśmy dokonać w Polsce. Ważnym kryterium jest również czas oraz zakres tematyczny tłumaczenia. Przy tłumaczeniach specjalistycznych również należy liczyć się z wyższą ceną, niż w przypadku tłumaczeń zwykłych. Dlatego w każdym z przypadków nasz cennik usług tłumaczeniowych jest inny, ponieważ na finalną cenę wpływ ma wiele czynników. 

NAPISZ DO NAS ➔

Potrzebujesz tłumaczenia? Odezwij się do nas!

Jeśli potrzebujesz tłumaczenia symultanicznego lub konsekutywnego odezwij się do nas! Możesz użyć formularza na naszej stronie, lub wysłać do nas zapytanie na adres tłumaczenia@choices.com.pl. Jedyne czego potrzebujemy od Ciebie to data, godzina, język i miejsce wydarzenia. Osoba z naszego zespołu zajmującego się projektami tłumaczeniowymi skontaktuje się z Tobą w przeciągu 2 godzin! Prześlemy Ci wycenę, a po potwierdzeniu zlecenia, nasi tłumacze i tłumaczki spotkają się z Tobą w wyznaczonym miejscu i czasie. Jeśli masz jakiekolwiek pytania nie wahaj się do nas zadzwonić!

NAPISZ DO NAS ➔
Tłumaczenia konsekutywne
Tłumaczenia konsekutywne

Niezależnie od potrzeb…

W CHOICES nie boimy się skomplikowanych wypowiedzi i trudnych tematów, poradzimy sobie ze wszystkim. Jesteśmy dobrzy w tym co robimy głównie dlatego że w CHOICES pracujemy ze sobą w ramie w ramię – dzięki czemu zawsze jesteśmy w stanie sobie nawzajem pomagać w wykonywanych obowiązkach. Jedną z naszych wartości którymi na codzień kierujemy się jest poufność danych oraz treści które tłumaczymy. Dlatego też ożesz być pewny/ pewna że tłumaczone przez nas treści i warunki naszej współpracy pozostaną jedynie między nami.

Nasz zespół

Wszyscy którzy z nami przy wykonywaniu tłumaczeń są dobierani zgodnie ze specjalizacją wydarzenia i wymaganym językiem docelowym. Współpracujemy z kilkuset specjalistami z każdego zakątka świata, którzy specjalizują się w odpowiednich branżach. Pracujemy z rodzimymi użytkownikami języków docelowych tłumaczenia, oraz tłumaczami i tłumaczkami którzy posiadają kilkuletnie doświadczenie w swoich zawodach. Wiemy jak ważne w komunikacji międzynarodowej są elementy tradycji i lokalnej kultury, ponieważ nawet najmniejsze słowo w wypowiedzi może mieć największą moc. W CHOICES chcemy by to co tłumaczymy brzmiało tak samo dobrze jak oryginał.

Tłumaczenia konsekutywne