Tłumaczenia specjalistyczne

Tłumaczenia specjalistyczne, w odróżnieniu od zwykłych (ogólnych) dotyczą wąskiego obszaru i zakresu tematycznego. Najczęściej są wykonywane dla przedsiębiorców z takich branż jak farmacja czy budownictwo. Ważne jest, aby zajmowali się nimi tłumacze z konkretną wiedzą oraz olbrzymim doświadczeniem, aby wiernie oddać oryginał.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI ➔

Tłumaczenia specjalistyczne i przysięgłe

Co ciekawe, jedno tłumaczenie nie musi wykluczać drugiego. Bywają bowiem sytuacje, w których dany przekład musi być poświadczony w celach uznania go za wierny przez urząd, sąd, a w niektórych przypadkach nawet przez współpracujących przedsiębiorstw międzynarodowych, kiedy dokumenty między nimi podpisywane mają zostać uznane za prawnie obowiązujące w ich krajach rodzimych. Dodatkowo tłumaczenie specjalistyczne możemy przygotować dla Ciebie również w trybie ekspresowym, czyli w ciągu 24 lub 48 godzin jeśli zajdzie taka potrzeba. 

Tłumaczenia specjalistyczne, uwierzytelnione w trybie ekspresowym, z obróbką graficzną i  w dodatku z przygotowaniem do druku? 

TAK! W CHOICES wszystko jest możliwe! W ramach wykonywanych tłumaczeń, niezależnie od ich formy oraz czasu przeznaczonego na zlecenie, możemy przygotować je w odpowiednich parametrach, tak by dokument odzwierciedlał nie tylko samą treść, ale był również spójny graficznie z pierwowzorem. 

LOKALIZACJA GRAFIKI ➔
Tłumaczenia specjalistyczne

Co jest przedmiotem tłumaczeń specjalistycznych?

Nasz zespół tłumaczy i tłumaczek specjalistycznych oferuje jakościowe przekłady z szerokiej gamy dziedzin, dzięki czemu wysyłając swój tekst do CHOICES masz gwarancję, że zawsze podejmiemy się danego zlecenia. Narzędzia których używamy gwarantują solidną jakość w przystępnej cenie.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI ➔

Tłumaczenia specjalistyczne w 24 godziny

Tłumaczenia specjalistyczne które wykonujemy w CHOICES bez względu na skalę przedsięwzięcia i tłumaczoną branżę możemy również wykonać w trybie ekspresowym (od 24h do 48h). W CHOICES jesteśmy pasjonatami języków obcych i każde nowe zlecenia to dla nas nowe wyzwanie. Niezależnie od czasu przeznaczonego na wykonanie tłumaczenia nie musisz martwić się o jakość jego wykonania. Przyłożymy wszelkich starań by było one najwyższej jakości. Jedyną rzeczą jaka w przypadku szybkiego tłumaczenia specjalistycznego będzie zmienną, będzie jego cena, która to w przypadku tłumaczenia ekspresowego może być wyższa o kilkanaście procent. 

Tłumacze specjalistyczni to pasjonaci, ale nie tylko…

Nie da się zgłębić danej dziedziny, nawet jeśli mowa o zasobie leksykalnym, bez pasji do niej. Zatem nasze zespoły tłumaczy zbudowane są z prawdziwych domorosłych żeglarzy, budowniczych, farmaceutów czy mechaników samochodowych. Bywa jednak, że osoba wykonująca przekład danego tekstu jest również zawodowo związana z daną dziedziną. Tak jest, na przykład, w przypadku nauczycieli akademickich, których w CHOICES nie brakuje. Oprócz bycia tłumaczami angielskiego, niemieckiego, czy francuskiego, są oni aktywnymi badaczami i badaczkami danych języków i ich kultur. Niejednokrotnie nasi tłumacze i tłumaczki, bazując na swojej eksperckiej wiedzy, wykrywają błędy merytoryczne w oryginalnych tekstach (dla przykładu, kąty nachylenia ścian lub użycie niepoprawnych jednostek), za co nasi klienci są zawsze wdzięczni. Dzięki temu jesteśmy w stanie zagwarantować naturalność przekładu, a co za tym idzie – jego profesjonalny odbiór.

Skontaktuj się z nami

Wystarczy wypełnić poniższy formularz — odpowiemy niebawem!

Choose File
Dziękujemy, skontaktujemy się z tobą wkrótce
Wystąpił błąd, spróbuj ponownie

Doświadczenie i zaufanie

Jesteśmy doświadczonym zespołem zespołem tłumaczy, tłumaczek oraz osób odpowiedzialnych za techniczne przygotowanie dokumentów oraz materiałów multimedialnych, dbającym o potrzeby naszych klientów. Dzięki naszej wiedzy i zdobytemu doświadczeniu, jesteśmy w stanie świadczyć najwyższej jakości usługi tłumaczeniowe.

Dziękujemy że jesteście z nami! 

Tłumaczenia specjalistyczne w komunikacji międzynarodowej

Jeśli Twoim celem jest międzynarodowa ekspansja, zwykłe tłumaczenia mogą nie zaspokoić Twoich potrzeb związanych z rozwojem firmy. Potrzebujesz zatem wtedy odpowiedniego wsparcia, które pomoże ci uzyskać wyznaczone przez Ciebie cele. Rzetelnie wykonane tłumaczenia to już połowa sukcesu w zrozumieniu lokalnych przepisów oraz  znalezieniu dobrych współpracowników. Dlatego ważne jest by za Twoją komunikację z obcojęzycznymi współpracownikami odpowiadał ktoś kto zna się na tym. Doświadczony partner pozwoli Ci na zdobywanie nie tylko zagranicznych rynków, ale także pomoże ci zyskać uznanie Twoich klientów którzy docenią fakt, że dopasowujesz do nich swoją ofertę. Potrzebujesz wsparcia w większym zakresie niż tłumaczenia specjalistyczne? Potrzebujesz bardziej kompleksowych usług językowych? Sprawdź nasze usługi choices 360°!

CHOICES 360° ➔
Tłumaczenia pisemne

Stawiamy na jakość!

Kilkuletnie doświadczenie na rynku usług językowych sprawiło że CHOICES wyrosło na rzetelnego i odpowiedzialnego partnera biznesowego dla wielu przedsięwzięć. W czasie swojej działalności zrealizowaliśmy ogromną ilość tłumaczeń w wielu kombinacjach językowych oraz w różnych zakresach tematycznych i specjalizacjach. Nasza rozległa sieć profesjonalistów z całego świata pozwala nam dopasować nasza ofertę pod Twoje potrzeby, nie tylko w zakresie usług tłumaczeniowych, ale także doradztwa językowego czy kursów językowych. Nasz zespół pochodzi z każdego zakątka świata. Każda osoba z nami współpracująca ma za sobą różne doświadczenie – dzięki jesteśmy w stanie zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów pod względem językowym. Tłumaczenia w CHOICES odbywa się przy zachowaniu odpowiednich norm oraz procedur, co gwarantuje że że Twoje materiały znajdują się w odpowiednich rękach.

choices

Tłumaczenia specjalistyczne  

Wartość dobrych tłumaczeń specjalistycznych najlepiej znają firmy działające na rynkach międzynarodowych – dzięki nim mogą skutecznie komunikować się z kontrahentami i swoimi klientami bez względu na dzielące ich różnice językowe. Bez względu na branżę w której pracujesz, najlepszą wizytówką firmy jest jest starannie przygotowana komunikacja. Bogata oferta i atrakcyjne treści muszą iść w parze z poprawnością językową – dopiero połączenie tych czynników gwarantuje sukces na rynku międzynarodowym. Oferujemy kompleksową obsługę w zakresie języków obcych, jakich możesz potrzebować do realizacji swoich celów biznesowych.

Tłumaczenia specjalistyczne wykorzystywane są w wielu obszarach

Mamy bogate portfolio tłumaczeń. Nawet jeśli treść którą zamierzasz przetłumaczyć nie znajduje się na naszej liście tłumaczeń specjalistycznych, nic nie szkodzi – nasz zespół tłumaczy i tłumaczek chętnie podejmie się nowego wyzwania.

➔ Instrukcje obsługi

➔ Raporty badań

➔ Dokumenty medyczne, farmaceutyczne oraz biotechnologiczne

➔ Artykuły naukowe

➔ Raporty finansowe

➔ IT

➔ Dokumenty przetargowe

➔ Dokumenty prawnicze

➔ Publikacje badań (nauki ścisłe i humanistyczne)

Tłumaczenia zwykłe

Jaka będzie cena tłumaczenia specjalistycznego? Cennik usług tłumaczeniowych

Wszystko zależy od kilku czynników, takich jak para językowa w jakiej docelowe tłumaczenie ma się odbyć. Wiadomo że tańsze będą tłumaczenia wykonywane w parach języków europejskich, a droższe będą tłumaczenia między językami egzotycznymi, których ktoś chciałby dokonać w Polsce. Innymi ważnymi kryteriami mającymi wpływ na cenę będzie również czas wykonania zlecenia (tłumaczenia ekspresowe są o kilkanaście procent droższe od zwykłych) oraz ich zakres tematyczny. Przy tłumaczeniach specjalistycznych trzeba się liczyć z odrobinę wyższą ceną, tak samo jak w przypadku tłumaczeń pisemnych uwierzytelnionych (przysięgłych). Dlatego w każdym z przypadków podchodzimy do sprawy indywidualnie, by odpowiednio rozliczyć każde zlecenie.

Potrzebujesz tłumaczenia specjalistycznego? Napisz do nas! 

Jeśli potrzebujesz tłumaczenia specjalistycznego, odezwij się do nas używając formularza na naszej stronie, lub wysyłając do nas zapytanie ofertowe na adres tłumaczenia@choices.com.pl. Osoba z działu zajmującego się koordynacją projektów tłumaczeniowych skontaktuje się z Tobą w przeciągu 2 godzin! Jeśli masz jakiekolwiek pytania dodatkowe zadzwoń do nas (+48) 773 222 022!

NAPISZ DO NAS ➔
Tłumaczenia zwykłe
Tłumaczenia zwykłe

Niezależnie od formatu pliku…

W CHOICES nie boimy się skomplikowanych treści i formatów, poradzimy sobie każdym dokumentem. Jesteśmy niezawodni głównie dlatego że w CHOICES dział zajmujący się tłumaczeniami blisko współpracuje z działem odpowiedzialnym za komunikację wizualną i osobami, które nie tylko są w stanie wydobyć najbardziej zakleszczony tekst w dokumencie, ale również osadzić go tam z powrotem; w taki sposób by przetłumaczony dokument w żaden sposób nie różnił się od swojego oryginału.

Nasz zespół specjalistów

Współpracujemy z kilkuset osobami z całego świata, którzy specjalizują się w określonych dziedzinach i branżach. Na co dzień pracujemy z rodzimymi użytkownikami języków docelowego tłumaczenia oraz z lingwistami i specjalistami, którzy znakomicie znają się na swojej pracy i posiadają zdobyte na przestrzeni lat doświadczenie. Wiemy jak ważne w komunikacji międzynarodowej są elementy tradycji i lokalnej kultury, ponieważ nawet najmniejsze słowo w tekście może mieć największą moc, a naszą misją jest to by treści które tłumaczymy brzmiały tak samo dobrze jak brzmią w oryginale. Tłumaczenia zwykłe.

Tłumaczenia zwykłe