Egzamin IELTS2021-06-01T09:38:06+02:00

Egzamin IELTS (International English Language Testing System)

Egzamin IELTS to kolejny egzamin z rodziny testów Cambridge Assessment English, który dedykowany jest przede wszystkim osobom pragnącym podjęcie pracy zagranicą lub nauki na uczelniach wyższych poza Polską. Dlaczego? Większość szkół i uczelni, pracodawców, czy służby graniczne (immigration agencies) wymagają potwierdzenie znajomości angielskiego. Egzamin IELTS jest powszechnie uznawany w tych sytuacjach. 

Wybierz swój typ kursu ➔
Egzamin IELTS

Przygotowanie

W CHOICES oferujemy kurs egzaminacyjny przygotowujący do egzaminu IELTS. Możesz wybrać dwie ścieżki. Jeśli nie wiesz, który egzamin jest dla Ciebie lepszy skontaktuj się z nami — chętnie doradzimy!

IELTS General Training

Ten moduł egzaminu przydatny będzie przede wszystkim dla osób, które chcą wyemigrować do któregoś z anglojęzycznych krajów, lub uczyć się w placówce edukacyjnej poniżej poziomu uniwersyteckiego.

IELTS Academic

Moduł akademicki jest pożądany w sytuacji, gdy chcesz rozpocząć studia (licencjackie, magisterskie, doktoranckie) lub wyjechać na staż akademicki na zagranicznym uniwersytecie, gdzie oficjalnym językiem komunikacji jest język angielski. Niektórzy pracodawcy preferują właśnie tę wersję egzaminu IELTS.

Efektywnie wykorzystany czas

Nasze kursy przygotowujące do egzaminu IELTS koncentrują się zarówno na doskonaleniu sprawności językowych jak i przyswajania strategii rozwiązywania charakterystycznych dla IELTS zadań egzaminacyjnych, aby najefektywniej wykorzystać czas podczas samego testu. 

Egzamin IELTS
Egzamin IELTS

Różnice w poziomach egzaminów

Egzamin IELTS znacznie różni się od B1 First (FCE), C1 Advanced czy C2 Proficiency, ponieważ nie jest zróżnicowany na poziomy. Twój poziom zostanie oszacowany na podstawie ilości punktów zdobytej na egzaminie i przypisany do jednego z tzw. bandów w skali od 1 do 9. 

Czym wyróżniają się kursy językowe w CHOICES?

Dopasowani do osobowości

Lektorki i lektorzy dopasowani do Twojej osobowości i potrzeb

W CHOICES wiemy że ważny jest flow na zajęciach dlatego robimy wszystko by dopasować Ci odpowiedniego lektora lub lektorkę, nie tylko ze względu na potrzeby językowe, ale Twoją osobowość i zainteresowania. 

Multimedialne materiały do nauki i zdigitalizowane podręczniki

Nauka online to ogromne możliwości przyswajania nowych umiejętności! Koniec z nudnymi zajęciami i pokazywaniem podręczników przez kamerę. W CHOICES stawiamy na know how narzędzi do nauki języków obcych. Używane przez nas materiały są zatem odpowiednio przygotowane do nauki zdalnej.  

Zdigitalizowane materiały

Licencjonowany Zoom 

Nasze zajęcia trwają przeważnie 60 minut w trakcie których nie ma potrzeb ich przerywania, ze względu na automatyczne wylogowanie. W CHOICES inwestujemy w jakość, dzięki czemu korzystamy ze wszystkich nowoczesnych i dostępnych narzędzi do nauki.

Dlaczego warto przystąpić do egzaminu IELTS?

ponad 10.000 organizacji na całym świecie akceptuje IELTS jako dowód znajomości języka angielskiego!

dzięki temu dyplomowi można ubiegać się o zwolnienie z egzaminu języka nowożytnego oraz o udział w wymianie międzynarodowej (np. Erasmus)

wyniki są dostępne już w 5-7 dni dla testu w formie komputerowej (ograniczona dostępność) i 13 dni dla formy tradycyjnej

Philips, Harvard Business School, University of Cambridge, International Monetary Fund, University of Western Australia, Commission on Graduates of Foreign Nursing Schools uznają egzamin IELTS

za sprawą certyfikatu możesz iść na studia licencjackie w krajach, gdzie językiem urzędowym nie jest język angielski

Z jakich części składa się egzamin?

Egzamin IELTS testuje cztery podstawowe zdolności językowe, tj. słuchanie, czytanie, pisanie i mówienie. Co ważne, Speaking i Listening to wspólne części zarówno dla IELTS Academic jak i IELTS General Training. 

Listening testuje Twoją sprawność rozumienia różnorakich tekstów mówionych. 40 pytań zajmie nie więcej niż 30 minut.

Reading składa się z 40 pytań, które pokażą jak dobrze radzisz sobie z różnymi gatunkami tekstów, takimi jak fikcja, prasa, czy reportaże. Druga część, z kolei, sprawdzi Twoją znajomość gramatyki i słownictwa. Czas przeznaczony na tę część to 1 godzina.

Writing to ta część egzaminu IELTS, która sprawdzi Twoją zdolność napisania dwóch różnych tekstów, które znacznie różnią się w zależności od ścieżki którą obraliśmy. Pisanie skończy się po 1 godzinie.

Speaking pokaże egzaminującym jak dobrze jesteś w stanie efektywnie komunikować się w sytuacjach „twarzą w twarz”. Trzy segmenty tej części IELTSa zabiorą od 11 do 14 minut.

Przygotujemy Cie do egzaminu IELTS!

Dzięki eksperckiej kadrze lektorów i lektorek z całego świata jak i najlepszym materiałom dydaktycznym na rynku, przygotujemy Cię do egzaminu IELTS pod każdym względem. Nie tylko wyposażymy w wiedzę leksykalno-gramatyczną, ale i podpowiemy jak skutecznie rozwiązywać zadania, aby najlepiej wykorzystać czas podczas egzaminu, którego jest stosunkowo mało. Co więcej, przeprowadzimy tzw. mock exams, czyli egzaminy testowe, żebyś niczym nie dał/a się zaskoczyć podczas samego testu.

Kiedy możesz podejść do egzaminu IELTS?

Nasza kadra lektorska wraz z zespołem administracyjnym podpowiedzą kiedy i gdzie najlepiej przystąpić do egzaminu, a osoba prowadząca zajęcia zasugeruje, kiedy będziesz gotów podjąć to wyzwanie!

Wybierz odpowiednią formę kursu przygotowującego do egzaminu IELTS

Kursy indywidualne

➔ Idealne dla osób którym zależy na szybkich rezultatach nauki
➔ Elastyczny grafik
➔ Najbardziej komfortowa forma zajęć
➔ 100% uwagi lektora lub lektorki

SPRAWDŹ ➔

Kursy duo

➔ Efektywna i wygodna metoda nauki
➔ Idealny dla znajomych lub przyjaciół
➔ Oszczędzasz 50% ceny kursu
➔ Podnoszenie określonych kompetencji językowych

SPRAWDŹ ➔

Kursy grupowe

➔ Duża dawka konwersacji 
➔ Zdrowa rywalizacja i nabywanie umiejętności społecznych
➔ Integracja z ludźmi 
➔ Podnoszenie specjalistycznych kompetencji językowych 

SPRAWDŹ ➔

Kursy dla firm

➔ Rozwijają umiejętności swoich pracowników
➔ Motywacja i zdrowa rywalizacja
➔ Nowe możliwości rozwoju dla Twojej firmy
➔ Integracja pracowników z różnych szczebli i działów organizacji

SPRAWDŹ ➔

FAQ

Jaka jest cena kursu językowego?2020-11-22T00:13:34+01:00

Sprawdź nasz cennik tutaj. Pamiętaj jednak, że dostosowujemy kurs do Twoich potrzeb. A w trakcie rozmowy z naszym doradcą lub doradczynią zapytaj o możliwe rabaty. 

Czy zapewniamy materiały do nauki?2020-11-22T00:16:44+01:00

Materiały do nauki języka obcego to nie tylko książka a także materiały multimedialne, których używamy na naszych kursach. W CHOICES inwestujemy w najnowsze pozycje na rynku wydawniczym i nie dotyczą one tylko papierowych wydań. Podczas gdy Ty możesz korzystać z tradycyjnego podręcznika, Twój lektor lub lektorka ma do dyspozycji interaktywne e-podręczniki pełne materiałów audio i wideo, aby zanurzyć Cię w pełni w sytuacjach życia codziennego. 

Skąd mam wiedzieć na jakim jestem poziomie?2020-11-27T11:40:50+01:00

Zostaw to nam! Przed rozpoczęciem kursu przejdziesz przez nasz autorski dwuetapowy proces poziomujący. Składa się na niego profesjonalny test plasujący oraz, co nas wyróżnia na rynku nauki języków obcych, 15 minutowa rozmowa z audytorem lub audytorką, który sprawdzi, czy poziom osiągnięty na teście jest adekwatny również do Twojego języka mówionego. 

Egzamin FCE
Egzamin FCE ➔
Egzamin CPE
Egzamin CAE ➔
Egzamin CPE
Egzamin CPE ➔
Matura
Matura ➔
Egzamin IELTS
Egzamin IELTS ➔
Przejdź do góry