Tłumaczenia konsekutywne

Tłumaczenia konsekutywne to tłumaczenia ustne polegające przekazaniu przetłumaczonych treści w ten sam sposób w jaki prezentuje je mówca. Przy tego typu tłumaczeniach mówca dzieli swoją wypowiedź na krótsze fragmenty, dając tym samym czas swojemu tłumaczowi lub tłumaczce na odpowiednie zinterpretowanie treści jego wypowiedzi w docelowym języku. W przeciwieństwie do tłumaczenia symultanicznego, tłumaczenie konsekutywne nie odbywa się w tym samym czasie. 

Skontaktuj się z nami ➔
Tłumaczenia konsekutywne

Tłumaczenia konsekutywne w praktyce

Tłumaczenia konsekutywnie zazwyczaj przeznaczone są na rozmowy biznesowe, wywiady, prelekcje oraz telekonferencje. Do zadań tłumaczki lub tłumacza należy przetłumaczenie konkretnych wypowiedzi w trakcie spotkania. Tym samym dzieli swoją wypowiedź na krótsze fragmenty, umożliwiając tym samym tłumaczowi lub tłumaczce przygotowanie do zinterpretowania jego wypowiedzi w docelowym języku tłumaczenia. Przy tłumaczeniach konsekutywnych wymagana jest nie tylko znakomita znajomość języków obcych, ale także umiejętność przekazywania płynnie wypowiedzi w trakcie spotkania. Docelowo w  większości przypadków osoba wykonująca tłumaczenia konsekutywnego będzie robiła w trakcie spotkania notatki, upewniając się tym samym, że żadne szczegóły nie zostaną nieumyślnie pominięte.

WYBIERZ ➔

Spersonalizowane usługi tłumaczeniowe 

W CHOICES uważamy, że każdy projekt w którym bierzemy udział, musi być dopasowany do konkretnych potrzeb. Dlatego też nasz zespół obejmujący ludzi z każdego zakątka świata daje ogromne możliwości w zaspokojeniu potrzeb naszych klientów. Uważamy że dobra usługa tłumaczenia konsekutywnego nie ogranicza się tylko do przetłumaczenia wypowiedzi, ale także do odpowiedniego zinterpretowania treści. W celu zapewnienia najwyższej jakości tłumaczenia konsekutywnego chcemy aby osoba z naszego zespołu mogła zapoznać się z tematyką spotkania oraz jeśli to tylko możliwe ewentualnym słownictwem używanym przez docelowych przedmówców, których tłumacz lub tłumaczka będą tłumaczyć. Jeśli chcesz porozmawiać i poznać się z osobą która docelowo zajmie się tłumaczeniem, z przyjemnością umówimy się na spotkanie, osobiście lub telefonicznie. 

Tłumaczenia konsekutywne online

Różnica między tłumaczeniem konsekutywnym a symultanicznym 

Różnica między tłumaczeniem konsekutywnym a symultanicznym polega głównie na odstępie czasu między oryginalną wypowiedzią a tłumaczeniem na język docelowy. Tłumaczenie symultaniczne to tłumaczenie wypowiedzi w sposób ciągły, natomiast tłumaczenie konsekutywne wymaga od mówcy robienie przerw w trakcie swojej wypowiedzi. Tłumaczenie symultaniczne jest tłumaczeniem w czasie rzeczywistym. Tłumaczenie to wymaga koncentracji, elastyczności umysłowej i szerokiego słownictwa w językach między którymi odbywa się tłumaczenie. Tłumaczenie konsekutywne obejmuje tłumaczenie w trakcie przerwy między kolejną wypowiedzią. Tłumaczenie konsekutywne wymaga doskonałej pamięci krótkotrwałej i długotrwałej, umiejętności robienia notatek, zrozumienia subtelnych niuansów w językach obcych oraz opanowania poprawnych stylów mówienia, aby zachować pierwotny charakter wypowiedzi. 

Skontaktuj się z nami

Wystarczy wypełnić poniższy formularz — odpowiemy niebawem!

Choose File
Dziękujemy, skontaktujemy się z tobą wkrótce
Wystąpił błąd, spróbuj ponownie

Doświadczenie i zaufanie

Jesteśmy doświadczonym zespołem tłumaczy, tłumaczek oraz osób odpowiedzialnych za techniczne przygotowanie pracy naszych kolegów i koleżanek, dbającym o potrzeby naszych klientów. Dzięki zdobytemu doświadczeniu i ogromnej wiedzy związanej z językami obcymi i światem, jesteśmy w stanie świadczyć najwyższej jakości usługi tłumaczeniowe. Dziękujemy że jesteście z nami! 

Tłumaczenia konsekutywne w międzynarodowym biznesie

Tłumaczenia odgrywają ogromną rolę w biznesie, umożliwiając tym samym międzynarodową komunikację, ułatwiając tym samym firmom nawiązywanie nowych, zagranicznych kontaktów. W zależności od potrzeb Twojej organizacji istnieje kilka rodzajów tłumaczeń ustnych, z których dwie podstawowe to tłumaczenie symultaniczne i konsekutywne. Są one używane do przekroczenia barier językowych i kulturowych. Tłumaczenia konsekutywne są często potrzebne na spotkaniach biznesowych, callach oraz rozmowach z przyszłymi współpracownikami. Dbanie o odpowiednią komunikację w kontaktach zagranicznych powinno być jednym z podstawowych elementów działalności w celu zapewnienia skuteczności egzekwowania planów Twojej organizacji. 

Tłumaczenia ustne

Tłumaczenia konsekutywne to klucz do sukcesu

Dzięki kilkuletniemu doświadczeniu w zapewnianiu wsparcia językowego, czyni z CHOICES rzetelnego partnera w biznesie. Od początku naszego istnienia zrealizowaliśmy ogromną ilość tłumaczeń w wielu kombinacjach językowych, w różnych obszarach tematycznych i specjalizacjach branżowych. Nasz zespół tłumaczy i tłumaczek pochodzi z każdego zakątka świata i charakteryzuje się zróżnicowanym doświadczeniem zawodowym. To sprawia że jesteśmy w stanie zaspokoić nawet najbardziej wymagające potrzeby, nie tylko pod względem językowym, ale także pod kątem znajomości odpowiedniego słownictwa. Tłumaczenia konsekutywne w CHOICES odbywa się przy zachowaniu odpowiednich standardów, co gwarantuje, że Twoje spotkanie, konferencja lub negocjacje przebiegną pomyślnie.

Tłumaczenia ustne

Wartość dobrych tłumaczeń ustnych najlepiej znają firmy i instytucje działające na międzynarodowych rynkach – dzięki nim mogą skutecznie komunikować się z kontrahentami i klientami bez względu na dzielące ich różnice językowe. Niezależnie od branży najlepszą wizytówką firmy jest odpowiednia komunikacja. Dobre przetłumaczona treść i komunikaty musi iść w parze z poprawnością językową – dopiero połączenie tych czynników gwarantuje sukces na rynku międzynarodowym. Nasze usługi w zakresie tłumaczeń ustnych: konferencji, sympozjów, spotkań biznesowych, webinarów, czy przemówień kierujemy szczególnie do przedsiębiorców, którzy wkraczają ze swymi towarami czy usługami na rynki zagraniczne, a tym samym pragną pozyskać jak najwięcej nowych odbiorców. Oferujemy kompleksową obsługę w zakresie wszystkich języków, jakich potrzebujesz do realizacji swoich celów biznesowych.

Tłumaczenia konsekutywne w codziennym zastosowaniu 

Jeśli zastanawiasz się w jakich sytuacjach warto skorzystać z usług tłumaczenia konsekutywnego, przychodzimy z pomocą. Tłumaczenia konsekutywne świetnie sprawdzą się we wszystkich sytuacjach w których potrzebę jest wsparcie językowe w czasie rzeczywistym. 

➔ Tłumaczenia spotkań biznesowych

➔ Tłumaczenia rozpraw sądowych

➔ Tłumaczenia wywiadów

➔ Tłumaczenia wystąpień

➔ Tłumaczenia konferencji prasowych

➔ Tłumaczenia wykładów

➔ Tłumaczenia wycieczek z oprowadzaniem

➔ Tłumaczenia negocjacji handlowych

➔ Tłumaczenia online

➔ Tłumaczenia negocjacyjne

➔ Tłumaczenia prelekcji

➔ Tłumaczenia mediacji

➔ Tłumaczenia wewnętrznych meetingów

➔ Tłumaczenia szkoleń

➔ Tłumaczenia warsztatów

➔ Tłumaczenia sympozjów

Cennik usług tłumaczeniowych

Jaka będzie cena tłumaczenia konsekutywnego? Cennik usług tłumaczeniowych

Wszystko zależy od kilku czynników takich jak para językowa w jakiej docelowe tłumaczenie ma się odbyć, czy miejsce tłumaczenia. Tańsze będą tłumaczenia z języka polskiego na języki europejskie, a droższe będą tłumaczenia między językami egzotycznymi, których chcemy dokonać w Polsce. Ważnym kryterium jest również czas oraz zakres tłumaczenia. Wiadomo, że przy tłumaczeniach specjalistycznych trzeba się liczyć z wyższą ceną. Dlatego w każdym z przypadków podchodzimy do sprawy indywidualnie. 

NAPISZ DO NAS ➔

Potrzebujesz tłumaczenia? Odezwij się do nas!

Jeśli potrzebujesz tłumaczenia symultanicznego lub konsekutywnego, odezwij się do nas używając formularza na naszej stronie, lub wysyłając do nas zapytanie na adres tłumaczenia@choices.com.pl. Jedyne czego potrzebujemy od Ciebie to data, godzina, język i miejsce wydarzenia. Osoba z naszego zespołu zajmującego się koordynacją projektów tłumaczeniowych skontaktuje się z Tobą w przeciągu 2 godzin! Prześlemy Ci wycenę, a po potwierdzeniu zlecenia tłumaczenia, nasi tłumacze i tłumaczki spotkają się z Tobą w wyznaczonym miejscu i czasie. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dodatkowe zadzwoń do nas!

NAPISZ DO NAS ➔
Tłumaczenia konsekutywne
Tłumaczenia konsekutywne

Niezależnie od potrzeb…

W CHOICES nie boimy się skomplikowanych wypowiedzi i trudnych tematów, poradzimy sobie ze wszystkim. Jesteśmy niezawodni głównie dlatego że w CHOICES pracujemy ze sobą w ramie w ramię – dzięki czemu zawsze jesteśmy rzetelni w tym co robimy. Jedną z naszych wartości którymi na codzień kierujemy się jest poufność danych oraz treści które tłumaczymy. Możesz być pewny/ pewna że treści i warunki naszej współpracy pozostaną jedynie między nami.

Nasz zespół

Wszyscy nasi tłumacze i tłumaczki dobierani są zgodnie ze specjalizacją wydarzenia i wymaganym językiem. Współpracujemy z kilkuset specjalistami z każdego zakątka świata, którzy specjalizują się w określonych branżach. Na co dzień pracujemy z rodzimymi użytkownikami języków docelowego tłumaczenia, oraz tłumaczami którzy posiadają kilkuletnie doświadczenie. Wiemy jak ważne w komunikacji międzynarodowej są elementy kultury lokalnej czy tradycji, ponieważ nawet najmniejsze słowo w wypowiedzi może mieć największą moc, a w CHOICES chcemy by to co tłumaczymy brzmiało tak samo dobrze jak brzmi oryginał.

Tłumaczenia konsekutywne