Egzamin FCE / B2 First2021-04-07T12:55:29+02:00

Egzamin B2 First 

Egzamin B2 First to nowa nazwa na szerzej znany egzamin FCE (Cambridge English: First). Zmiany w nazewnictwie dokonane przez Cambridge Assessment English zostały dokonane po to by lepiej odzwierciedlać poziomy CEFR. Jednak sama struktura egzaminu, jak i jego poziom zostają w dużej mierze tożsame z poprzednią generacją.

Wybierz swój typ kursu ➔
Egzamin FCE

Przygotowanie do egzaminu FCE

W CHOICES oferujemy kurs egzaminacyjny przygotowujący do B2 First (Egzamin FCE), który koncentruje się zarówno na doskonaleniu sprawności językowych jak i przyswajaniu strategii rozwiązywania zadań egzaminacyjnych, aby najefektywniej wykorzystać czas podczas samego testu. 

Czym wyróżniają się kursy językowe w CHOICES?

Dopasowani do osobowości

Lektorki i lektorzy dopasowani do Twojej osobowości i potrzeb

W CHOICES wiemy że ważny jest flow na zajęciach dlatego robimy wszystko by dopasować Ci odpowiedniego lektora lub lektorkę, nie tylko ze względu na potrzeby językowe, ale Twoją osobowość i zainteresowania. 

Multimedialne materiały do nauki i zdigitalizowane podręczniki

Nauka online to ogromne możliwości przyswajania nowych umiejętności! Koniec z nudnymi zajęciami i pokazywaniem podręczników przez kamerę. W CHOICES stawiamy na know how narzędzi do nauki języków obcych. Używane przez nas materiały są zatem odpowiednio przygotowane do nauki zdalnej.  

Zdigitalizowane materiały

Licencjonowany Zoom 

Nasze zajęcia trwają przeważnie 60 minut w trakcie których nie ma potrzeb ich przerywania, ze względu na automatyczne wylogowanie. W CHOICES inwestujemy w jakość, dzięki czemu korzystamy ze wszystkich nowoczesnych i dostępnych narzędzi do nauki.

Przygotujemy Cie do egzaminu B2 First!

Dzięki eksperckiej kadrze lektorów i lektorek z całego świata jak i najlepszym materiałom dydaktycznym na rynku, przygotujemy Cię do egzaminu FCE pod każdym względem. Nie tylko wyposażymy w wiedzę leksykalno-gramatyczną, ale i podpowiemy jak skutecznie rozwiązywać zadania, aby najlepiej wykorzystać czas podczas egzaminu, którego jest stosunkowo mało. Co więcej, przeprowadzimy tzw. mock exams, czyli egzaminy testowe, żebyś niczym nie dał/a się zaskoczyć podczas samego testu.

Kiedy możesz podejść do egzaminu B2 First?

Nasza kadra lektorska wraz z zespołem administracyjnym podpowiedzą kiedy i gdzie najlepiej przystąpić do egzaminu, a osoba prowadząca zajęcia zasugeruje, kiedy będziesz gotów podjąć to wyzwanie!

Co oznacza FCE?

Po nowej nazwie dawnego egzaminu FCE, łatwo wywnioskować, iż jest on potwierdzeniem znajomości języka na poziomie B2. W skali CERF oznacza on, że jesteś w stanie zrozumieć teksty zarówno o tematyce abstrakcyjnej jak i konkretnej. W odniesieniu do mówienia, jesteś w stanie komunikować się w miarę płynnie i spontanicznie bez wysiłku zarówno po Twojej stronie jak i rodzimego mówcy. Co więcej, potrafisz, w szerokim zakresie tematów, formułować przejrzyste i szczegółowe wypowiedzi ustne lub pisemne, a także wyjaśniać swoje stanowisko w sprawach będących przedmiotem dyskusji, rozważając wady i zalety różnych rozwiązań

Dlaczego warto przystąpić do B2 First?

➔ 150 instytucji edukacyjnych w Polsce i 2000 zagranicznych uniwersytetów honoruje ten certyfikat

➔ dzięki temu dyplomowi można ubiegać się o zwolnienie z egzaminu języka nowożytnego oraz o udział w wymianie międzynarodowej (np. Erasmus)

➔ międzynarodowe korporacje jak Adidas, Millennium Bank, Coca-Cola, Hewlett-Packard Poland, KPMG, Siemens sp. z o.o. uznają certyfikat FCE

➔ jest honorowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej również w przypadku przewodników wycieczek

➔ dzięki temu certyfikatowi możesz iść na studia licencjackie w krajach, gdzie językiem urzędowym nie jest język angielski

Formularz zgłoszeniowy

Zadzwoń do nas (+48) 733 222 022 lub zostaw nam swoje namiary. Skontaktujemy się z Tobą niebawem!

Dziękujemy! SKONTAKTUJEMY SIĘ Z TOBĄ WKRÓTCE!
COŚ POSZŁO NIE TAK, SPRÓBUJ ZA CHWILĘ

Z jakich części składa się egzamin?

B2 First testuje cztery podstawowe zdolności językowe, tj. czytanie i gramatykę, pisanie, słuchanie oraz mówienie.

Reading and Use of English składa się z siedmiu zadań, które pokażą jak dobrze radzisz sobie z różnymi gatunkami tekstów, takimi jak fikcja, prasa, czy reportaże. Druga część, z kolei, sprawdzi Twoją znajomość gramatyki i słownictwa. Czas przeznaczony na tę część to 1 godzina 15 minut.

Writing to ta część egzaminu FCE, która sprawdzi Twoją zdolność napisania dwóch różnych tekstów, takich jak listy, raporty, czy eseje. Pisanie zajmuje najwięcej czasu na egzaminie i skończy się po 1 godzinie 20 minutach.

Listening testuje Twoją sprawność rozumienia różnorakich tekstów mówionych, dla przykładu programów informacyjnych, prezentacji, czy codziennych konwersacji. 30 pytań, które składają się na 4 części, zajmie nie więcej niż 40 minut.

Speaking pokaże egzaminującym jak dobrze jesteś w stanie efektywnie komunikować się w sytuacjach „twarzą w twarz”. Cztery segmenty tej części B2 First przeprowadzone zostaną z maksymalnie dwoma innymi egzaminowanymi i potrwa niecały kwadrans.

FAQ

Jaka jest cena kursu językowego?2020-11-22T00:13:34+01:00

Sprawdź nasz cennik tutaj. Pamiętaj jednak, że dostosowujemy kurs do Twoich potrzeb. A w trakcie rozmowy z naszym doradcą lub doradczynią zapytaj o możliwe rabaty. 

Czy zapewniamy materiały do nauki?2020-11-22T00:16:44+01:00

Materiały do nauki języka obcego to nie tylko książka a także materiały multimedialne, których używamy na naszych kursach. W CHOICES inwestujemy w najnowsze pozycje na rynku wydawniczym i nie dotyczą one tylko papierowych wydań. Podczas gdy Ty możesz korzystać z tradycyjnego podręcznika, Twój lektor lub lektorka ma do dyspozycji interaktywne e-podręczniki pełne materiałów audio i wideo, aby zanurzyć Cię w pełni w sytuacjach życia codziennego. 

Skąd mam wiedzieć na jakim jestem poziomie?2020-11-27T11:40:50+01:00

Zostaw to nam! Przed rozpoczęciem kursu przejdziesz przez nasz autorski dwuetapowy proces poziomujący. Składa się na niego profesjonalny test plasujący oraz, co nas wyróżnia na rynku nauki języków obcych, 15 minutowa rozmowa z audytorem lub audytorką, który sprawdzi, czy poziom osiągnięty na teście jest adekwatny również do Twojego języka mówionego. 

Wybierz w jakiej formule chcesz się przygotować do egzaminu FCE

Kursy indywidualne

➔ Idealne dla osób którym zależy na szybkich rezultatach nauki
➔ Elastyczny grafik
➔ Najbardziej komfortowa forma zajęć
➔ 100% uwagi lektora lub lektorki

SPRAWDŹ ➔

Kursy duo

➔ Efektywna i wygodna metoda nauki
➔ Idealny dla znajomych lub przyjaciół
➔ Oszczędzasz 50% ceny kursu
➔ Podnoszenie określonych kompetencji językowych

SPRAWDŹ ➔

Kursy grupowe

➔ Duża dawka konwersacji 
➔ Zdrowa rywalizacja i nabywanie umiejętności społecznych
➔ Integracja z ludźmi 
➔ Podnoszenie specjalistycznych kompetencji językowych 

SPRAWDŹ ➔

Kursy dla firm

➔ Rozwijają umiejętności swoich pracowników
➔ Motywacja i zdrowa rywalizacja
➔ Nowe możliwości rozwoju dla Twojej firmy
➔ Integracja pracowników z różnych szczebli i działów organizacji

SPRAWDŹ ➔
Egzamin FCE
Egzamin FCE ➔
Egzamin CPE
Egzamin CAE ➔
Egzamin CPE
Egzamin CPE ➔
Matura
Matura ➔
Egzamin IELTS
Egzamin IELTS ➔
Przejdź do góry