Egzamin CPE / C2 Proficiency2021-04-07T12:50:03+02:00

Egzamin C2 Proficiency to nowa nazwa na szerzej znany egzamin CPE (Cambridge English: Proficiency)

Egzamin CPE/ C2 Proficiency potwierdza osiągnięcie najwyższego poziomu znajomości języka angielskiego. Zmiany w nazewnictwie dokonane przez Cambridge Assessment English zostały dokonane po to by lepiej odzwierciedlać poziomy CEFR. Jednak sama struktura egzaminu, jak i jego poziom zostają w dużej mierze tożsame z poprzednią generacją. Otrzymanie certyfikatu C2 Proficiency pokazuje całemu światu, iż udało Ci się opanować język angielski na wyjątkowo wysokim poziomie! Jest on swoistym dowodem na to, że jesteś w stanie komunikować się niesamowicie biegle oraz z wyrafinowaniem odpowiadającym dobrze wykształconemu native speakerowi. 

Wybierz swój typ kursu ➔
Egzamin CPE
Egzamin CPE

Przygotowanie do egzaminu CPE

Egzamin CPE to naturalna kontynuacja po zdaniu C1 Advanced (dawnego egzaminu CAE). Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby był to Twoj pierwszy egzamin, jeśli jesteś na odpowiednim poziomie zaawansowania. W CHOICES oferujemy kurs egzaminacyjny przygotowujący do C2 Proficiency, który koncentruje się zarówno na doskonaleniu sprawności językowych jak i przyswajania strategii rozwiązywania zadań egzaminacyjnych, aby najefektywniej wykorzystać czas podczas samego testu.

Egzamin CPE według skali CERF

Po nowej nazwie dawnego egzaminu CPE, łatwo wywnioskować, iż jest on potwierdzeniem znajomości języka na poziomie C2. W skali CERF oznacza on, że z łatwością rozumiesz praktycznie wszystko, co czytasz i słyszysz. Ponadto, potrafisz streścić informacje z różnorakich źródeł pisanych i mówionych w spójny sposób odtwarzając zawarte w nich tezy i wyjaśnienia. Co więcej, nie masz problemów ze spontanicznym wyrażaniem swoich myśli w sposób biegły i dokładny subtelnie różnicując odcienie znaczeniowe nawet w bardziej złożonych wypowiedziach.

Dlaczego warto przystąpić do C2 Proficiency?

➔ jest to najwyższy poziom egzaminów Cambridge’owskich

➔ dzięki niemu pokażesz swojemu pracodawcy, że jesteś z łatwością w stanie posługiwać się angielskim na poziomach zarządczych

➔ dzięki certyfikatowi CPE będziesz mógł podjąć studia podyplomowe oraz doktoranckie na zagranicznych uczelniach

Egzamin CPE

Czym wyróżniają się kursy językowe w CHOICES?

Dopasowani do osobowości

Lektorki i lektorzy dopasowani do Twojej osobowości i potrzeb

W CHOICES wiemy że ważny jest flow na zajęciach dlatego robimy wszystko by dopasować Ci odpowiedniego lektora lub lektorkę, nie tylko ze względu na potrzeby językowe, ale Twoją osobowość i zainteresowania. 

Multimedialne materiały do nauki i zdigitalizowane podręczniki

Nauka online to ogromne możliwości przyswajania nowych umiejętności! Koniec z nudnymi zajęciami i pokazywaniem podręczników przez kamerę. W CHOICES stawiamy na know how narzędzi do nauki języków obcych. Używane przez nas materiały są zatem odpowiednio przygotowane do nauki zdalnej.  

Zdigitalizowane materiały

Licencjonowany Zoom 

Nasze zajęcia trwają przeważnie 60 minut w trakcie których nie ma potrzeb ich przerywania, ze względu na automatyczne wylogowanie. W CHOICES inwestujemy w jakość, dzięki czemu korzystamy ze wszystkich nowoczesnych i dostępnych narzędzi do nauki.

Z jakich części składa się egzamin?

C2 Advanced testuje cztery podstawowe zdolności językowe, tj. czytanie i gramatykę, pisanie, słuchanie oraz mówienie.

Reading and Use of English składa się z ośmiu zadań, które pokażą jak dobrze radzisz sobie z różnymi gatunkami tekstów, takimi jak fikcja, prasa, czy reportaże. Druga część, z kolei, sprawdzi Twoją znajomość gramatyki i słownictwa. Czas przeznaczony na tę część to 1 godzina 30 minut.

Writing to ta część egzaminu CPE, która sprawdzi Twoją zdolność napisania dwóch różnych tekstów, takich jak raporty, recenzje, czy eseje. Pisanie skończy się po 1 godzinie 30 minutach.

Listening testuje Twoją sprawność rozumienia różnorakich tekstów mówionych, dla przykładu wykładów, przemówień, czy wywiadów. Ta część to 30 pytań, które składają się na 4 części. Zajmie on nie więcej niż 40 minut.

Speaking pokaże egzaminującym jak dobrze jesteś w stanie efektywnie komunikować się w sytuacjach „twarzą w twarz”. Cztery segmenty tej części C2 Proficiency potrwa około 16 minut.

Przygotujemy Cie do egzaminu C2 Proficiency!

Dzięki eksperckiej kadrze lektorów i lektorek z całego świata jak i najlepszym materiałom dydaktycznym na rynku, przygotujemy Cię do egzaminu CPE pod każdym względem. Nie tylko wyposażymy w wiedzę leksykalno-gramatyczną, ale i podpowiemy jak skutecznie rozwiązywać zadania, aby najlepiej wykorzystać czas podczas egzaminu, którego jest stosunkowo mało. Co więcej, przeprowadzimy tzw. mock exams, czyli egzaminy testowe, żebyś niczym nie dał/a się zaskoczyć podczas samego testu.

Kiedy możesz podejść do egzaminu C2 Proficiency?

Nasza kadra lektorska wraz z zespołem administracyjnym podpowiedzą kiedy i gdzie najlepiej przystąpić do egzaminu, a osoba prowadząca zajęcia zasugeruje, kiedy będziesz gotów podjąć to wyzwanie!

Rodzaje kursów które przygotują Cię do egzaminu CPE

Wybierz odpowiedni sposób nauki dla siebie:

Kursy indywidualne

➔ Idealne dla osób którym zależy na szybkich rezultatach nauki
➔ Elastyczny grafik
➔ Najbardziej komfortowa forma zajęć
➔ 100% uwagi lektora lub lektorki

SPRAWDŹ ➔

Kursy duo

➔ Efektywna i wygodna metoda nauki
➔ Idealny dla znajomych lub przyjaciół
➔ Oszczędzasz 50% ceny kursu
➔ Podnoszenie określonych kompetencji językowych

SPRAWDŹ ➔

Kursy grupowe

➔ Duża dawka konwersacji 
➔ Zdrowa rywalizacja i nabywanie umiejętności społecznych
➔ Integracja z ludźmi 
➔ Podnoszenie specjalistycznych kompetencji językowych 

SPRAWDŹ ➔

Kursy dla firm

➔ Rozwijają umiejętności swoich pracowników
➔ Motywacja i zdrowa rywalizacja
➔ Nowe możliwości rozwoju dla Twojej firmy
➔ Integracja pracowników z różnych szczebli i działów organizacji

SPRAWDŹ ➔

FAQ

Jaka jest cena kursu językowego?2020-11-22T00:13:34+01:00

Sprawdź nasz cennik tutaj. Pamiętaj jednak, że dostosowujemy kurs do Twoich potrzeb. A w trakcie rozmowy z naszym doradcą lub doradczynią zapytaj o możliwe rabaty. 

Czy zapewniamy materiały do nauki?2020-11-22T00:16:44+01:00

Materiały do nauki języka obcego to nie tylko książka a także materiały multimedialne, których używamy na naszych kursach. W CHOICES inwestujemy w najnowsze pozycje na rynku wydawniczym i nie dotyczą one tylko papierowych wydań. Podczas gdy Ty możesz korzystać z tradycyjnego podręcznika, Twój lektor lub lektorka ma do dyspozycji interaktywne e-podręczniki pełne materiałów audio i wideo, aby zanurzyć Cię w pełni w sytuacjach życia codziennego. 

Skąd mam wiedzieć na jakim jestem poziomie?2020-11-27T11:40:50+01:00

Zostaw to nam! Przed rozpoczęciem kursu przejdziesz przez nasz autorski dwuetapowy proces poziomujący. Składa się na niego profesjonalny test plasujący oraz, co nas wyróżnia na rynku nauki języków obcych, 15 minutowa rozmowa z audytorem lub audytorką, który sprawdzi, czy poziom osiągnięty na teście jest adekwatny również do Twojego języka mówionego. 

Egzamin FCE
Egzamin FCE ➔
Egzamin CPE
Egzamin CAE ➔
Egzamin CPE
Egzamin CPE ➔
Matura
Matura ➔
Egzamin IELTS
Egzamin IELTS ➔
Przejdź do góry