Home » Czytaj nas » Najlepsze angielskie komedie

Najlepsze angielskie komedie

Gdy już zaznajomiłeś się z listą TOP 5 seriali do nauki angielskiego i poszukujesz nowego angielskiego tytułu na wieczorny chillout – dobrze trafiłeś!

Angielskie komedie są najczęściej wybierane na wspólne oglądanie z przyjaciółmi czy rodziną i nie bez powodu. Swoją zazwyczaj lekką fabułą, świetnymi dowcipami i grą słów potrafią bawić do łez, rozweselając nawet najpoważniejszych kino maniaków.

Angielskie komedie

Ten wpis zawiera autorski przegląd najlepszych komedii po angielsku, które warto zobaczyć.

A jeśli ta lista Ci nie wystarczy, tutaj możesz zobaczyć pełną listę 100 najlepszych komedii wszechczasów stworzoną przez BBC.

Angielskie komedie – połącz przyjemne z pożytecznym

Zanim jednak przejdziemy do tytułów warto zaznaczyć, że oglądanie filmów po angielsku może być jednocześnie sposobem na doskonalenie swoich kompetencji językowych. Zastępując lektora napisami lepiej osłuchasz się z językiem, wzbogacisz swoje słownictwo, a nawet poprawisz swoją wymowę. Podczas oglądania filmu twój mózg będzie rejestrował dźwięk w języku angielskim i łączył go z tłumaczeniem w postaci napisów.

Osoby na wyższym poziomie angielskiego mogą zamienić polskie napisy na angielskie, co w naturalny sposób pozwoli na szlifowanie angielskiej gramatyki.

Dodatkowo, wybierając angielski film warto zwrócić uwagę na sam język i akcent jakim posługują się aktorzy. Wiele osób, często nieświadomie, wybiera amerykańską angielszczyznę z uwagi na jej popularność w Internecie, zapominając o wyrafinowanym języku królowej. W dobie globalizacji internauci mają możliwość oglądania filmów i seriali z najróżniejszych zakątków świata. W zależności od preferencji można wybrać pomiędzy amerykańskim, brytyjskim, szkockim, irlandzkim, a nawet australijskim czy nowozelandzkim akcentem. Znajomość różnorodnych dialektów poprawia naszą znajomość języka angielska i wymowę, może pomóc lepiej zrozumieć kontekst i fabułę filmu, a nawet wzbogacić wiedzę o kulturze i społeczeństwie danego kraju.

Wolisz długie, wciągające seriale od krótkich seansów filmowych? Sprawdź jak możesz nauczyć się języka angielskiego oglądając seriale!

Angielski humor?

Brytyjskie poczucie humoru przez wielu postrzegane jest jako specyficzne i trudne do zrozumienia, a to dlatego, że jest mieszanką sarkazmu, ironii i powściągliwości. Do tego dochodzi jeszcze nieznajomy akcent i brytyjska komedia okazuje się nie do przejścia.

Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że każdy obywatel świata uczący się języka angielskiego powinien zaznajomić się z angielską kulturą i językiem, a czy istnieje lepszy sposób na przyswajanie wiedzy niż oglądanie filmów? Chyba nie, dlatego poniżej prezentujemy zestawienie najlepszych angielskich komedii, które z pewnością pokochasz.   

TOP 5 Najlepszych angielskich komedii

  1. Jaś Fasola, czyli Mr. Bean

Klasyka gatunku, której nie wolno przegapić i chyba nie ma osoby, która nie widziałaby choć urywka znakomitej komedii z Rowanem Atkinsonem w roli głównej. Oryginalnie, serial powstał w Londynie w 1990 roku i bazował na humorze sytuacyjnym, tym samym wykluczając dialogi. Cechą charakterystyczną serialu o Jasiu Fasoli, jak i pełnometrażowych kontynuacji tego serialu, jest nieporadność i dziecinne podejście do życia, a także znakomite zdolności aktorskie i komediowe samego Atkinsona. „Jaś Fasola” to obowiązkowa pozycja dla wszystkich, którzy chcieliby lepiej zrozumieć kulturę brytyjską i przeżyć interesującą podróż w czasie seledynowym Mini.

  1. Cztery wesela i pogrzeb

Angielska komedia romantyczna z 1994 roku, która zdobyła wiele prestiżowych nagród, między innymi Złoty Glob. Historia mężczyzny, który paradoksalnie będąc bardzo częstym gościem na ślubach swoich przyjaciół, nie odczuwa potrzeby wiązania się z żadną kobietą na poważnie. Do momentu gdy poznaje Carrie, która całkowicie zmienia jego podejście do małżeństwa. Świetna obsada z Hugh Grant i Andie MacDowell na czele, to nie jedyne co wzbudziło sympatię widzów do tej produkcji. Film ten jest znakomitą farsą brytyjskiego społeczeństwa, przepełniony niezręcznymi sytuacjami z wisienką na torcie w postaci romantycznego wątku głównych bohaterów, Charlesa i Carrie. Jednym słowem prawdziwa gratka dla miłośników komedii romantycznych.

  1. Zgon na Pogrzebie

Mimo niewygodnego tematu, jakim jest śmierć jednego członka rodziny, ta pozycja może doprowadzić do łez każdego. Film z 2007 roku przedstawia uroczystość pogrzebową seniora rodu, która zostaje zakłócona, a w rezultacie zmienia się w katastrofę, kiedy pewien tajemniczy mężczyzna za wszelką cenę chce wyjawić sekret zmarłego. Prosta angielska komedia przepełniona czarnym humorem i nieprzewidzianymi problemami, jakie napotykają bohaterowie to idealna propozycja na nudny i ponury wieczór. Spróbuj się nie zaśmiać!

  1. Wysyp żywych trupów

Film z 2004 roku, który po premierze zdobył ogromną popularność na całym świecie głównie dzięki genialnemu scenariuszowi i grze aktorskiej duetu Simon Pegg – Ed Wright. Wspólnie stworzyli fantastyczną satyrę angielskiego społeczeństwa, wykorzystując uwielbiany przez Amerykanów gatunek filmowy jakim jest połączenie komedii i horroru. Główny bohater to trzydziestoletni nieudacznik Shaun, który nie mając żadnego konkretnego celu w życiu, większość swojego czasu spędza w barze z przyjacielem Edem. Do czasu gdy cały Londyn niespodziewanie opanowują krwiożercze zombie. Shaun zyskuje szansę by poprawić swoją reputację ratując swoich bliskich przed śmiercią, a także by odkupić swoje łaski u ukochanej Liz. Jeżeli jesteś fanem parodii i zombie to nie ma nic lepszego od parodii o zombie przyprawionej angielskim czarnym humorem!

  1. Monty Python

Pythoni to kultowa grupa sześciu komików i twórców z lat 60 i 70, którzy połączyli swoje kreatywne umysły tworząc szeroko uznaną serię programów telewizyjnych, skeczów, filmów pełnometrażowych i wiele innych produkcji. Ich cięty dowcip, niepowtarzalny styl, absurdalne skojarzenia i umiejętność parodiowania brytyjskiego społeczeństwa przyniosła im ogromną sławę, a tym samym zapisali się na kartach historii komedii brytyjskiej i na zawsze odmienili „angielski humor”. Do najbardziej rozpoznawalnych należy serial „Latający Cyrk”, określany często arcydziełem, oraz film pod tytułem „Monty Python i Święty Graal”, przedstawiający w sposób prześmiewczy perypetie Króla Artura i jego rycerzy. Dobra wiadomość jest taka, że obie pozycje są dostępne w serwisie Netflix. A więc piloty w dłoń i do oglądania, bo takiej dawki humoru po prostu nie można przegapić.

Mamy nadzieję, że ta lista najlepszych angielskich komedii ułatwi wybór następnego filmu anglojęzycznego, a może nawet wzbudzi zainteresowanie całym brytyjskim repertuarem. Warto pamiętać, że oglądanie filmów bez lektora może być świetnym sposobem na naukę języka angielskiego i poszerzanie horyzontów.

Jeżeli angielskie komedie zainspirowały Cię do odkrycia innych, równie interesujących tytułów, sprawdź zestawienie najlepszych filmów na podstawie książek.

Blog z języka obcego

choices

Od początku naszego istnienia wiedzieliśmy, że nauczanie języków obcych ONLINE będzie z każdym rokiem zyskiwać coraz bardziej na popularności, ponieważ zalet kursów językowych ONLINE nie przebije żaden kurs stacjonarny! Można śmiało powiedzieć, że kursy ONLINE to już standard! Wierzymy w najlepsze wybory i właśnie dlatego takie wam proponujemy!

Sprawdź nasze kursy językowe!

Język angielski ➔

Język francuski ➔

Język hiszpański ➔

Język niemiecki 

Najnowsze wpisy

Milena Bułhak

Milena Bułhak

Studentka Filologii Angielskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Pasjonatka jazdy konnej, podróży i lotnictwa. Zawsze uśmiechnięta, ciekawa świata
i gotowa do podejmowania nowych wyzwań.