Academic English2021-06-01T10:14:28+02:00

Academic English

Academic English to kurs skierowany do osób związanych z uczelniami wyższymi, które pragną podnieść swój poziom języka angielskiego. Na kursie językowym z języka angielskiego dla naukowców, badaczek poznasz nie tylko odpowiednie słownictwo, ale także zapoznasz się z odpowiednimi rejestrami językowymi.

RODZAJE KURSU ➔

Academic English – język angielski dla świata akademickiego

Dla większości naukowców oraz naukowczyń język angielski stał się międzynarodowym językiem komunikacji. Zarówno ministerialny wykaz czasopism punktowanych, lista filadelfijska, czy też baza Journal Citation Reports obfitują w anglojęzyczne pozycje, które uważane są za najbardziej prestiżowe na całym świecie. Kursy języka angielskiego akademickiego pomogą wszystkim nie tylko w czytaniu artykułów naukowych, ale i również w wygłaszaniu prezentacji naukowych na międzynarodowych konferencjach. Co więcej, na życzenie organizujemy również kursy dedykowane rozwijaniu umiejętności pisania w specyficznym rejestrze angielskiego akademickiego. 

Angielski akademicki

Czym wyróżniają się kursy językowe w CHOICES?

Dopasowani do osobowości

Lektorki i lektorzy dopasowani do Twojej osobowości i potrzeb

W CHOICES wiemy że ważny jest flow na zajęciach dlatego robimy wszystko by dopasować Ci odpowiedniego lektora lub lektorkę, nie tylko ze względu na potrzeby językowe, ale Twoją osobowość i zainteresowania. 

Multimedialne materiały do nauki i zdigitalizowane podręczniki

Nauka online to ogromne możliwości przyswajania nowych umiejętności! Koniec z nudnymi zajęciami i pokazywaniem podręczników przez kamerę. W CHOICES stawiamy na know how narzędzi do nauki języków obcych. Używane przez nas materiały są zatem odpowiednio przygotowane do nauki zdalnej.  

Zdigitalizowane materiały

Licencjonowany Zoom 

Nasze zajęcia trwają przeważnie 60 minut w trakcie których nie ma potrzeb ich przerywania, ze względu na automatyczne wylogowanie. W CHOICES inwestujemy w jakość, dzięki czemu korzystamy ze wszystkich nowoczesnych i dostępnych narzędzi do nauki.

Ćwiczenie potrzebnych umiejętności 

W trakcie naszych zajęć Academic English kładziemy nacisk na wszystkie sprawności językowe, tj. mówienie, krytyczne czytanie, słuchanie oraz pisanie

Poprawne słownictwo

Na naszych zajęciach kursantki i kursanci mają zarówno styczność ze słownictwem ogólno-akademickim jak i charakterystycznym dla konkretnych dziedzin nauki. Dowiecie się jak słownictwo z nauk ścisłych może być metaforycznie używane w humanistyce i vice versa

Prezentacja i polemika

Uczestnicy i uczestniczki kursów Academic English uczą się wygłaszać prezentacje naukowe (niektórzy wolą mówić referaty) oraz odpowiednich sposobów polemizowania w trakcie sesji Q&A (pytań i odpowiedzi po każdym z wystąpień)

Krytyczne myślenie

Academic English to też krytyczne myślenie. Będziemy mówić o statystykach oraz wykazywaniu zależności przyczynowo-skutkowych pomiędzy zaobserwowanymi zjawiskami

Academic English

Kursy dla osób związanych z nauką i uczelniami wyższymi

Niektórzy z nas również pracują na uczelniach i w jednostkach badawczych. Wiemy zatem jak ważne jest nawiązywanie nowych znajomości, dlatego też:
➔ będziemy omawiać przykładowe „small talks” podczas konferencji
➔ poświęcimy czas pisaniu emaili celem nawiązywania współpracy akademickiej
➔ omówimy procesy pisania wniosków grantowych
➔ przejdziemy również całą ścieżkę publikowania artykułów naukowych w międzynarodowych czasopismach.

Content and Language Integrated Learning

Dużą część naszych kursów Academic English online bazuje ma metodologii CLIL (Content and Language Integrated Learning), co oznacza, że języka uczymy się poprzez omawianie tematów akademickich w języku docelowym. Taka metoda powoduje to, iż przyswajanie języka staje się niejako „produktem ubocznym” zajęć. Część kursów, które realizowaliśmy w oparciu o tę metodę na tapet brała problematykę „academic freedom”, czy też „English as medium of instruction”. Feedback, który otrzymujemy od naszych kursantów i kursantek jednoznacznie wskazuje, iż inkorporacja takiego podejścia w rdzeń kursów jest nie tylko angażująca i motywująca, ale przede wszystkim skuteczna językowo.

Egzamin CAE

Academic English w CHOICES

Podczas naszych zajęć Academic English poruszymy wiele ciekawych tematów, których próżno szukać w podręcznikach. Na naszych kursach akademickiego angielskiego wygłosicie swoją autorską prezentację oraz otrzymacie informację zwrotną od osoby prowadzącej kurs i grupy (feedback). Praktyka czyni mistrza. Twoje kolejne wystąpienia publiczne/konferencyjne będą jeszcze lepsze! 

Po pierwsze dowiemy się dlaczego niektórzy używają zaimka „he” jako generycznego. Na kursie Academic English dowiecie się, iż nie przystoi go używać w ten sposób w akademickim rejestrze.

Czy jest jeden Academic English? I gdzie można się z nim spotkać? Kiedy należy go używać? Co wypada, a czego nie wypada powiedzieć w akademickim świecie?

Jakie są części składowe akapitu, co to są „transition phrases” i jak ich używać, aby zachować kohezję i logikę tekstu?

Ponadto dlaczego strona bierna i Academic English nie zawsze stanowią nierozłączną parę? 

Jak najlepiej przyswajać kolokacje charakterystyczne dla Academic English? Czym się one wyróżniają na tle innych? 

Tak jak w wielu przypadkach również w Academic English istnieje różnica między mówionym, a pisanym językiem. Na zajęciach z CHOICES omówimy również to zagadnienie.

Ty wybierasz w jakiej formie chcesz się uczyć

Wybierz typ kursu Academic English dla siebie lub kogoś znajomego. My zajmiemy się resztą!

Kursy indywidualne

➔ Idealne dla osób którym zależy na szybkich rezultatach nauki
➔ Elastyczny grafik
➔ Najbardziej komfortowa forma zajęć
➔ 100% uwagi lektora lub lektorki

SPRAWDŹ ➔

Kursy duo

➔ Efektywna i wygodna metoda nauki
➔ Idealny dla znajomych lub przyjaciół
➔ Oszczędzasz 50% ceny kursu
➔ Podnoszenie określonych kompetencji językowych

SPRAWDŹ ➔

Kursy grupowe

➔ Duża dawka konwersacji 
➔ Zdrowa rywalizacja i nabywanie umiejętności społecznych
➔ Integracja z ludźmi 
➔ Podnoszenie specjalistycznych kompetencji językowych 

SPRAWDŹ ➔

Kursy dla firm

➔ Rozwijają umiejętności swoich pracowników
➔ Motywacja i zdrowa rywalizacja
➔ Nowe możliwości rozwoju dla Twojej firmy
➔ Integracja pracowników z różnych szczebli i działów organizacji

SPRAWDŹ ➔

FAQ

Jaka jest cena kursu językowego?2020-11-22T00:13:34+01:00

Sprawdź nasz cennik tutaj. Pamiętaj jednak, że dostosowujemy kurs do Twoich potrzeb. A w trakcie rozmowy z naszym doradcą lub doradczynią zapytaj o możliwe rabaty. 

Czy zapewniamy materiały do nauki?2020-11-22T00:16:44+01:00

Materiały do nauki języka obcego to nie tylko książka a także materiały multimedialne, których używamy na naszych kursach. W CHOICES inwestujemy w najnowsze pozycje na rynku wydawniczym i nie dotyczą one tylko papierowych wydań. Podczas gdy Ty możesz korzystać z tradycyjnego podręcznika, Twój lektor lub lektorka ma do dyspozycji interaktywne e-podręczniki pełne materiałów audio i wideo, aby zanurzyć Cię w pełni w sytuacjach życia codziennego. 

Skąd mam wiedzieć na jakim jestem poziomie?2020-11-27T11:40:50+01:00

Zostaw to nam! Przed rozpoczęciem kursu przejdziesz przez nasz autorski dwuetapowy proces poziomujący. Składa się na niego profesjonalny test plasujący oraz, co nas wyróżnia na rynku nauki języków obcych, 15 minutowa rozmowa z audytorem lub audytorką, który sprawdzi, czy poziom osiągnięty na teście jest adekwatny również do Twojego języka mówionego. 

Formularz zgłoszeniowy

Zadzwoń do nas (+48) 733 222 022 lub zostaw nam swoje namiary. Skontaktujemy się z Tobą niebawem!

Dziękujemy! SKONTAKTUJEMY SIĘ Z TOBĄ WKRÓTCE!
COŚ POSZŁO NIE TAK, SPRÓBUJ ZA CHWILĘ
Skontaktuj się z nami

Wyjątkowość kursów językowych w CHOICES

Niezależnie jakiego rodzaju wsparcia potrzebujesz w zakresie swojej znajomości języka angielskiego, nasz zespół wykwalifikowanych lektorów i lektorek pomoże Ci w podniesieniu Twoich kompetencji językowych. 

Ponadto…

Bazujemy na najnowszych materiałach publikowanych przez najlepsze wydawnictwa takie jak Pearson, Oxford University Press, Macmillan, które zapewniają świetną jakość merytoryczną kursów Academic English. Mamy najlepszych lektorów, lektorki oraz native speakerów, którzy efektywnie wykorzystają podręczniki i materiały dodatkowe oraz swoja ekspercką wiedzę, żeby pomóc Ci w osiągnięciu sukcesu na egzaminie

English for Marketing

Wiesz, że…

Jeśli zdarzy Ci się przegapić któreś ze spotkań – żaden problem! Wszystkie zajęcia z języka angielskiego dla akademiczek i akademików są nagrywane i zapisywane w panelu kursanta na naszej platformie LangLion@CHOICES, więc możesz nadrobić braki, kiedy tylko znajdziesz wolną chwilę!

I na koniec…

Practice makes perfect! Jesteś na konferencji? Spędzasz czas poza miastem? Nad morzem lub w górach? A może wybierasz się w wizytę na innym uniwersytecie? Zajęcia z Academic English odbywają się jedynie online, więc możesz podróżować i jednocześnie nie stracić okazji na podniesienie swojego angielskiego aż o jeden poziom zaawansowania!

Przejdź do góry