Academic English

dostępny w wersji kursu indywidualnego lub grupowego

dla większości naukowców język angielski stał się międzynarodowym językiem komunikacji. Zarówno ministerialny wykaz czasopism punktowanych, lista filadelfijska, czy też baza bazie Journal Citation Reports obfitują w anglojęzyczne pozycje, które uważane są za najbardziej prestiżowe na całym świecie. Kursy angielskiego akademickiego pomogą Państwu nie tylko w czytaniu artykułów naukowych, ale i również w wygłaszaniu prezentacji naukowych na międzynarodowych konferencjach. Co więcej, na życzenie organizujemy również kursy dedykowane rozwijaniu umiejętności pisania w specyficznym rejestrze angielskiego akademickiego. 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
W trakcie naszych zajęć Academic English kładziemy nacisk na wszystkie sprawności językowe, tj. mówienie, krytyczne czytanie, słuchanie oraz pisanie
Kursanci styczność mają zarówno ze słownictwem ogólnym akademickim jak i charakterystycznym dla ogólnych dziedzin nauki. Dowiecie się Państwo, jak słownictwo z nauk ścisłych może być metaforycznie używane w humanistyce i vice versa
Uczestnicy kursów Academic English uczą się wygłaszać prezentacje naukowe (niektórzy wolą mówić referaty) oraz jak polemizować w trakcie sesji Q&A (pytań i odpowiedzi po każdym z wystąpień)
Academic English to też krytyczne myślenie. Będziemy mówić o statystykach oraz wykazywaniu zależności przyczynowo-skutkowych pomiędzy zaobserwowanymi zjawiskami
Niektórzy z nas również pracują na uczelniach i w jednostkach badawczych i wiemy jak ważne jest nawiązywanie nowych znajomości, dlatego też:
👉🏻 będziemy omawiać przykładowe „small talks” podczas konferencji
👉🏻 poświęcimy czas pisaniu emaili celem nawiązywania współpracy akademickiej
👉🏻 omówimy procesy pisania wniosków grantowych
👉🏻 przejdziemy również całą ścieżkę publikowania artykułów naukowych w międzynarodowych czasopismach.
Dużą część naszych kursów Academic English online bazuje ma metodologii CLIL (Content and Language Integrated Learning), co oznacza, że języka uczymy się poprzez omawianie tematów akademickich w języku docelowym. Taka metoda powoduje to, iż przyswajanie języka staje się niejako „produktem ubocznym” zajęć. Część kursów, które realizowaliśmy w oparciu o tę metodę na tapet brała problematykę „academic freedom”, czy też „English as medium of instruction”. Feedback, który otrzymujemy od naszych kursantów i kursantek jednoznacznie wskazuje, iż inkorporacja takiego podejścia w rdzeń kursów jest nie tylko angażująca i motywująca, ale przede wszystkim skuteczna językowo.

Podczas naszych zajęć Academic English poruszymy wiele ciekawych tematów, których próżno szukać w podręcznikach.

Po pierwsze dowiemy się dlaczego niektórzy używają zaimka „he” jako generycznego. Na naszym kursie Academic English dowiecie się Państwo, iż nie przystoi go używać w ten sposób w akademickim rejestrze.

Czy jest jeden Academic English? I gdzie można się z nim spotkać?

Ponadto dlaczego strona bierna i Academic English nie zawsze stanowią nierozłączną parę?

Jakie są części składowe akapitu, co to są „transition phrases” i jak ich używać, aby zachować kohezję i logikę tekstu?

Jak najlepiej przyswajać
kolokacje charakterystyczne dla Academic English?

Oraz mówimy różnicę pomiędzy mówionym a pisanym Academic English.

Na naszych kursach akademickiego angielskiego wygłosicie Państwo swoją autorską prezentację oraz otrzymacie informację zwrotną od lektora i grupy (feedback). Praktyka czyni mistrza. Państwa kolejne wystąpienia publiczne/konferencyjne będą jeszcze lepsze! 

Twoja praca wymaga częstych podróży? Spędzasz czas na działce? Nad morzem lub w górach? Często podróżujesz służbowo? Zajęcia z angielskiego odbywają się jedynie online. Możesz więc podróżować i jednocześnie uczyć się angielskiego z naszym lektorem lub lektorką. 
English for the construction industry
Nie łączmy się na Skype… to nie jest aplikacja stworzona do celów e-learningowych. Przetestowaliśmy wszystkie programy stworzone do nauki na odległość i po wielu miesiącach żmudnych testów wyłoniliśmy bezwzględnego zwycięzcę – Zoom. To on najlepiej odwzorowuje tradycyjną klasę do nauki języków obcych. Podobne decyzje podjęły najlepsze uniwersytety na całym świecie. Nie mogliśmy się więc mylić.
Jeśli zdarzy Ci się przegapić któreś ze spotkań – żaden problem! Wszystkie zajęcia są nagrywane i zapisywane w panelu kursanta na naszej platformie LangLion@CHOICES. Możesz nadrobić braki, kiedy tylko znajdziesz wolną chwilę!

Brzmi interesująco? Angielski akademicki to kurs dla ciebie? Zapisz się już teraz!

Sprawdź nasz cennik

Dlaczego Academic English ONLINE z nami?

Poczytaj co piszemy o angielskim i naszych kursach na naszym blogu #EnglishToGo

Angielski ONLINE
Angielski Online
Angielski Online
Angielski Online
Angielski Online

Kontakt

office@choices.com.pl
+48 575 965 014